رعایت قوانین کپی رایت یوتیوب

در این ویدئو یاد می گیری

قوانین کپی رایت یوتیوب یکی از مشکلات بزرگ یوتیوبر ها در زمینه ویدیو های ری اکشن، تحلیل فیلم ها و… است. در ویدیو امروز شرایطی را توضیح داده ایم که ویدیو شما شامل قوانین کپی رایت یوتیوب نشود.

رعایت قوانین کپی رایت یوتیوب

همانطور که در مطلب قانون کپی رایت یوتیوب اشاره شد، یوتیوب قوانین سفت و سخت گیرانه ای برای کپی رایت ویدیو های خود دارد. اگر ویدیویی شامل قوانین کپی رایت یوتیوب شود در ابتدا اخطار دریافت خواهید کرد، در مرحله بعدی درآمدزایی از ویدیو به صاحب اثر خواهد رسید، در مراحل بدتر ویدیو شما حذف خواهد شد و کانال شما دچار مشکل خواهد شد، در برخی کشورها ممکن است کار به دادگاه نیز کشیده شود. شاید شما هم  در یوتیوب فارسی، یا کانال های انگلیسی ویدیو هایی مانند ویدیو های ری اکشن را دیده باشید، یا ویدیو هایی که درمورد تحلیل یک فیلم یا آهنگ خاص هستند، در این مطلب به این پرداخته ایم که باید چه شرایطی را رعایت کنیم تا قوانین کپی رایت یوتیوب شامل حال ما نشود.

قوانین کپی رایت یوتیوب

ویدیو های fair use در یوتیوب

ویدیو های fair use یا استفاده منصفانه در یوتیوب به این صورت است که شما محتوایی را در یوتیوب استفاده می‌کنید، وقتی از محتوا استفاده می‌کنید باید چیزی به ویدیو اضافه کنید، یعنی نظر شخصی، ری اکشن یا هرچیز دیگری و نباید ویدیو را به طور خام در صفحه خود قرار دهید. این اضافه کردن محتوا در استفاده منصفانه باید طبق 5 شرط انجام شود:

  • درمورد ویدیو نظر دهید
  • درمورد موضوع ویدیو تحقیق کنید
  • به قصد خبررسانی محتوا تولید کنید
  • ویدیو را تجزیه و تحلیل کنید
  • به قصد آموزش از ویدیو استفاده کنید

در مجموع ویدیو شما نباید به صاحب اثر ضرر خاصی بزند، برای مثال اگر شما قصد دارید سریالی را تحلیل کنید، باید بخش هایی از سریال را انتخاب کنید که داستان کلی سریال را لو ندهد و سریال برای کاربران اسپویل نشود، در صورت لو رفتن داستان کلی به دلیل ضرر رسیدن به نویسنده سریال، ویدیو شما شامل قوانین یوتیوب خواهد شد و درمرحله درآمدزایی به مشکل برخواهید خورد، یا حتی اگر در کشور خاصی باشید با شکایت تهیه کننده ممکن است کار به دادگاه نیز کشیده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

ویدئوهای مرتبط