پرسش‌های متداول

در این صفحه، به مهم‌ترین و پرتکرارترین سوالات شما پیرامون آموزش‌ها، خدمات و دوره های آموزشی ارزیشو پاسخ داده شده است. در صورت داشتن سوال یا ابهام، ابتدا این صفحه را با دقت مطالعه کرده و در صورتی که همچنان سوال یا ابهامی داشتید، از طریق راه های پشتیبانی با ما ارتباط بگیرید.

عمومی

کار ارزیشو دقیقا چیست؟

بنیان‌گذاران ارزیشو افرادی هستند که در رشته ی تخصصی خود بیش از ۱۰ هزار دلار درآمد داشته اند و اکنون با راه‌اندازی ارزیشو تلاش می‌کنیم تا فرصت های کسب درآمد دلاری در ایران را شناسایی و به شما معرفی کنیم و با حضور تسهیل‌گران ارزیشو شما را در این مسیر همراهی کنیم و نیز در کنار آن با کمک همکاران استراتژیک خود، خدمات مورد نیاز برای شروع فعالیت و نقد کردن درآمد شما را تسهیل می کنیم و در این راستا در مورد روش‌های مختلف و متنوع درآمدزایی ارزی در ایران تولید محتوا می‌کنیم. پس ارزیشو ترکیبی از آموزش، تسهیل‌گری و معرفی خدمات در زمینه کسب درآمد دلاری است.

منظور از کسب درآمد دلاری چیست؟

منظور از کسب درآمد به دلار این است که کسب و کاری داشته باشیم که نخواهیم درآمد خود را به ریال دریافت کنیم، بلکه با منابع خارجی همکاری کنیم و با این کار درآمد خود را به صورت دلار دریافت کنیم. به عنوان مثال کسی که در به عنوان فریلنسر در سایت های فریلنسری فعالیت میکند و از کارفرمایان خارجی پروژه میگیرد، می‌تواند درآمد خود را به دلار تبدیل کند، سپس این دلارها را از طریق مجموعه‌های واسطه به ریال تبدیل و در ایران خرج کند.

چگونه می توان کسب درآمد دلاری داشت؟

منظور از کسب درآمدی به دلاری یعنی کسب و کاری داشته باشیم که درآمد خود را به دلار دریافت کنیم مانند همکاری به صورت فریلنسری با شرکت های خارجی، تولید محتوا در یوتیوب، فعالیت در حوزه دراپ شیپینگ و … .

کسب درآمد دلاری چه مزایایی دارد؟

کسب درآمد دلاری مزایای مانند کسب درآمد بیشتر، برند سازی، بین المللی شدن کسب و کار و … را به همراه دارد.

درباره روش‌های کسب درآمد دلاری سوال دارم، چطور از شما بپرسم؟

با توجه به پراکندگی موضوعات و تنوع روش‌های کسب درآمد دلاری، تسهیل‌گران ارزیشو هرکدام در یک یا دو زمینه اطلاعات تخصصی داشته و در صورت ارسال ارسال پرسش‌های خود در واتساپ ارزیشو ، در سریع‌ترین زمان توسط تسهیل‌گر مربوطه به شما پاسخ داده می‌شود.

خدمات

آیا ارزیشو خدمات مورد نیاز برای کسب درآمد دلاری و نقد کردن آن را ارائه می‌کند؟

رسالت ارزیشو، ترویج فرهنگ زندگی با درآمد دلاری در ایران و آموزش فرصت‌های کسب درآمد دلاری است که با تولید محتوا و برگزاری دوره‌های آموزشی به آن می‌پردازد. حال با توجه به تخصصی بودن ارائه سرویس‌های خارجی، ارزیشو به‌طور مستقیم اقدام به ارائه خدمات نمی‌کند اما با کمک همکاران استراتژیک خود که شرکت‌های معتمد و معتبر در حوزه سرویس‌های ارزی هستند، خدمات مورد نیاز برای شروع فعالیت و نقد کردن درآمد شما را تسهیل می کنیم. ضمنا با رایزنی‌های صورت‌گرفته، شرایط ویژه و تخفیف مناسبی برای دریافت این سرویس ها توسط مخاطبان ارزیشو از شرکت های همکار فراهم شده است.

همکاران استراتژیک ارزیشو که خدمات مورد نیاز ما را فراهم می‌کنند چه شرکت‌هایی هستند؟

یک‌پی، مینا پی و بیت‌پین

برای ثبت نام چه مدارکی لازم است؟

برای استفاده از خدمات نیاز به احراز هویت می‌باشد. داشتن پاسپورت، آدرس محل سکونت و کد پستی معتبر، شماره موبایل و حساب بانکی الزامیست.

حداقل میزان تبدیل ارز از یورو به ریال چقدر است؟

جهت تبدیل ارز محدودیتی وجود ندارد و شما می توانید از  ۱ یورو تا هر مقدار که در حساب مجازیتان وجود دارد تبدیل ارز را انجام دهید.

اکانت پی پل که شما باز می‌کنید آیا مالیات دارد؟

خیر، اکانت‌های پی‌پل که مینا پی ارائه می‌دهد شامل هیچ گونه مالیات بر درآمد نمی‌شود.

اکانت‌ها از چه کشوری ساخته و وریفای می‌شوند؟

به دلیل اینکه دفتر مینا پی در مالزی می‌باشد، تمام اکانت‌های ارائه شده، از کشور مالزی وریفای می‌شود.

برای وریفای اکانت‌ها چقدر زمان لازم است؟

بسته به سرعت وریفای کردن اکانت در سایت مورد نظر، بین ۱ تا ۷ روز کاری از ابتدا تا تحویل اکانت، زمان میبرد.

آیا سیم‌کارت‌های مالزی که مینا پی ارائه می‌دهد دائمی هستند؟ و اگر سیمکارت غیر فعال بشه قابلیت بازیابی داره؟

تا زمانی که سیم‌کارت هر ۳ الی ۴ هفته شارژ شود مشکلی برای سیم‌کارت بوجود نمی‌آید اما اگر از زمان شارژ مجدد آن بگذرد و سیم کارت غیر فعال شود، دیگر قابل بازیابی نیست.

من اکانت فریلنسر دارم ولی سیم‌کارتی که باهاش فریلنسر رو وریفای کردم در دسترسم نیست و نمیتونم موجودی فریلنسر رو برداشت کنم، راه حل چیه؟

یک سیم‌کارت جدید تهیه کنید و به فریلنسر متصل کنید و اگر امکان این کار نیست، آدرس و کشور فریلنسر رو به مالزی تغییر بدید و از مینا پی سیم کارت مالزی تهیه کنید.

نحوه دریافت وجه از طریق حواله بین‌المللی چگونه است؟

شما پس از ثبت نام در سایت یک‌پی و تکمیل مراحل احراز هویت و ساخت حساب مجازی می‌توانید  از بخش شارژ حساب مجازی به روش حواله بانکی، فرم مربوطه را تکمیل کرده و درخواست خود را از طریق تیکت اعلام  نمایید.

پرسش‌های متداول درباره خدمات را خواندم اما هنوز سوال دارم، چطور از شما بپرسم؟

با توجه به پراکندگی موضوعات و تنوع خدمات و سرویس‌های ارزی، تسهیل‌گران ارزیشو هرکدام در یک یا دو زمینه اطلاعات تخصصی داشته و در صورت ارسال ارسال پرسش‌های خود در واتساپ ارزیشو ، در سریع‌ترین زمان توسط تسهیل‌گر مربوطه به شما پاسخ داده می‌شود.

دوره های آموزشی

آموزش‌های ارزیشو شامل چه چیزهایی است؟

خونه ارزیشو رو ستون تولید محتوا بنا شده! ما در مورد راه و روش های کسب درآمد دلاری محتوا تولید میکنیم و آموزش میذاریم، از محتوای متنی در سایت تا محتوای ویدئویی در یوتیوب و اینستاگرام، در کنار دوره‌های آموزشی مختلف و پویش 1000 در هزار ارزیشو. برای ارائه‌ی این محتواها از تجربه افراد موفق نیز استفاده کردیم.

 آیا همه‌ی آموزش‌های ارزیشو پولی است؟

خیر! بخش زیادی از محتوای آموزشی ارزیشو رایگان است و در سایت، کانال یوتیوب و اینستاگرام ارزیشو قابل استفاده است و در کنار آن محتوای تکمیلی و تخصصی هم در زمینه های یوتیوب، فریلنسری و مشتری یابی بین المللی و … در قالب دوره‌های آموزشی و پویش ۱۰۰۰ در هزار ارائه می شود.

من یک فریلنسر هستم. آیا ارزیشو برای من دوره‌ی آموزشی تخصصی دارد؟

بله! در ارزیشو علاوه بر دوره‌های آموزشی که شامل: دوره آموزش کسب درآمد دلاری از فریلنسری، دوره مشتری یابی بین المللی، دوره آموزشی زبان انگلیسی برای کسب و کار و دوره آموزشی ویدئویی درآمد دلاری از یوتیوب است، در ارزیشو یک پویش ۱۰۰۰ نفره با عنوان فریلنسر دلاری تدارک دیدیم که هر نفر از اعضا به درآمد ماهانه حداقل ۱۰۰۰ دلار از طریق فریلنسری برسند.

پویش ۱۰۰۰ در هزار چیه؟

تا به حال درآمد دلاری رو تجربه کردی؟ اگه به فکر افزایش درآمدت اونم از نوع دلاری هستی این پویش دقیقا همون چیزیه که دنبالشی! ما در ارزیشو یک پویش ۱۰۰۰ نفره تدارک دیدیم که هر نفر از اعضا به درآمد ماهانه حداقل ۱۰۰۰ دلار برسند. راه های مختلفی برای این هدف در نظر داریم و پس از تائید ثبت نام به کمک تسهیل‌گرها و منتورهای ارزیشو و چک‌لیست‌های اجرایی گام به گام در کنار شما هستیم تا به هدف برسید.

پرسش‌های متداول درباره آموزش‌های ارزیشو را خواندم اما هنوز سوال دارم، چطور از شما بپرسم؟

با توجه به پراکندگی موضوعات و تنوع دوره‌های آموزشی و پویش ۱۰۰۰ در هزار، تسهیل‌گران ارزیشو هر کدام در یک یا دو زمینه اطلاعات تخصصی داشته و در صورت ارسال ارسال پرسش‌های خود در واتساپ ارزیشو ، در سریع‌ترین زمان توسط تسهیل‌گر مربوطه به شما پاسخ داده می‌شود.

یوتیوب

آیا از یوتیوب میشه به درآمد دلاری رسید؟

بله! با رعایت شرایط و مقررات یوتیوب و در صورت رسیدن به حد نصاب لازم برای مانیتایز شدن.

 آیا یوتیوب برای من مناسبه؟

قبل از هر چیز باید بدونید هدفتون از فعالیت در این پلتفرم چیه؟ به این سوال پاسخ بدین: اصلاً چرا یوتیوب رو انتخاب کردین؟ برای جذب مخاطب و رونق کسب و کار الانتونه؟ یا فقط به درآمد دلاریش فکر میکنید؟ این پلتفرم جای مناسبی برای ارائه محتوای شماست؟ 

لازمه که آدم صبوری باشید و برای رسیدن به درآمد یا اهدافتون عجله نکنید. همچنین باید حوصله ی ارتباط با مخاطب های زیادی رو داشته باشید. 

باید به کار تولید محتوا علاقه مند باشید. 

در طول زمان، باید برای تهیه تجهیزات و امکانات مورد نیازتون (برای بالا بردن کیفیت ویدئوها) هزینه کنید تا کانالتون رشد بیشتری کنه.

فعالیت مستمر و حرفه ای در این پلتفرم، زمان بسیار زیادی از شما میگیره. پس باید وقتش رو داشته باشید. 

اگر اصلاً ریسک پذیر نیستید، فعالیت در این فضا مناسب شما نیست. (بیمه ندارید، حقوق ثابت و مشخصی نداره، یا ممکنه نتیجه ای که میخواید رو نگیرید.)

 اگر با شماره تلفن ایران کانال یوتیوب رو بسازیم، بعداً مشکلی پیش نمیاد؟

در حال حاضر مشکلی از این جهت وجود ندارد و خلاف قوانین یوتیوب نیست. البته تضمینی نیز جهت پایدار بودن سیاست های آینده یوتیوب نیست.

مانیتایز شدن یعنی چی؟

یوتیوب شرایطی را فراهم کرده تا یوتیوبر هایی که قوانین یوتیوب را رعایت کرده و ویدئوهای پرمخاطب منتشر می‌کنند، از راه گذاشتن تبلیغ روی ویدیو ها به درآمد برسند. وقتی یوتیوبر شرایط لازم برای کسب درآمد را به دست می‌آورد، مراحل همکاری با یوتیوب رو طی کرده و محتوای کانال توسط یوتیوب بررسی می‌شود. در صورت پذیرفته شدن درخواست یوتیوبر برای همکاری، به اصلاح می‌گوییم که کانال او مانیتایز شده است.

درآمد از یوتیوب چقدره؟

این قضیه کاملاً متغیر بوده و نرخ مشخص و ثابتی نداشته و بازه سنی مخاطبان کانال، کشور محل زندگی، میزان تعامل بازدیدکنندگان با تبلیغ هایی که گذاشته می‌شود، نوع تبلیغ، موضوع کانال و … بستگی دارد. به‌طور متوسط برای ۱۰۰۰ بازدید حدود نیم دلار یا کمتر است ولی اگر موضوع ویدیو شما خیلی خاص و متفاوت باشد برای ۱۰۰۰ بازدید به ۲۰ یا ۳۰ دلار نیز ممکن است برسد.

به هر حساب ادسنس فقط یه اکانت یوتیوب وصل می‌شود؟

هر حساب ادسنس میتواند تعداد زیادی کانال یوتیوب را پشتیبانی کند.

پرسش‌های متداول درباره یوتیوب را خواندم اما هنوز سوال دارم، چطور از شما بپرسم؟

ابتدا به صفحه پرسش و پاسخ یوتیوب  مراجعه کنید تا با دسته‌بندی دقیق‌تر سوالات رایج و جواب‌های آن را مطالعه کنید و اگر همچنان پاسخ سوال خود را پیدا نکردید، با توجه به پراکندگی موضوعات و تنوع سوالات پیرامون راه اندازی و کسب درآمد از یوتیوب، تسهیل‌گران ارزیشو هر کدام در یک یا دو زمینه اطلاعات تخصصی داشته و در صورت ارسال ارسال پرسش‌های خود در واتساپ ارزیشو ، در سریع‌ترین زمان توسط تسهیل‌گر مربوطه به شما پاسخ داده می‌شود.

فریلنسری

درآمد یک فریلنسر مبتدی چقدر است؟

 طبق مصاحبه‌های ما با افراد فعال و صاحب نام در این حوزه، فریلنسرهای مبتدی ماهیانه ۵۰۰ دلار و افراد باتجربه نیز تا ماهانه ۱۰۰۰۰ دلار نیز درآمد دارند.

چگونه می‌توانیم فریلنسری فعالیت کنیم؟

این ۵ مرحله را درنظر بگیرید:

مرحله ۱: مشخص کنید که در چه چیزی مهارت دارید، در سایت‌های مطرح ثبت نام کنید.

مرحله ۲: اطلاعات و مشخصات و توانایی‌های خود را بصورت کامل بیان کنید.

مرحله ۳: پروژه‌ها را پیدا کنید و پیشنهادات خود را بصورت دقیق و حرفه‌ای مطرح کنید.

مرحله ۴: فعالیت خود را شروع کنید و بهترین توانایی خود را ارائه دهید.

مرحله ۵: رضایت مشتری خود را کسب کنید و از او بخواهید به شما امتیاز بدهد.

من یک فریلنسر هستم و تا الان در سایت‌های داخلی فعال بودم. آیا ارزیشو برای من آموزش فعالیت در سایت‌های خارجی و درآمد دلاری دارد؟

بله! در ارزیشو علاوه بر دوره‌ی آموزشی کسب درآمد دلاری از فریلنسری، می‌توانید در پویش ۱۰۰۰ نفره که با عنوان فریلنسر دلاری تدارک دیدیم که هر نفر از اعضا به درآمد ماهانه حداقل ۱۰۰۰ دلار از طریق فریلنسری برسند نیز شرکت کرده و پس از تایید ثبت نام به کمک تسهیل‌گرها و منتورهای ارزیشو و چک‌لیست‌های اجرایی گام به گام در کنار شما هستیم تا به هدف برسید.

چه کسانی می‌توانند با آموزش درآمد از فریلنسری درآمد دلاری کسب کنند؟

افرادی که در حوزه دیجیتال مارکتینگ فعالیت می‌کنند.

افرادی که تصمیم دارند در آینده مهاجرت کنند و به دنبال رزومه کاری هستند.

هر فردی که تخصص و مهارت مرتبط در کسب و کار آنلاین دارد.

تیم های فریلنسری که به صورت گروهی با یکدیگر فعالیت می‌کنند.

چه کسانی مخاطب دوره آموزشی کسب درآمد دلاری از فریلنسری یا پویش ۱۰۰۰ در هزار فریلنسر دلاری هستند؟

طراحان گرافیک ، UI , UX موشن گرافیک و …

برنامه نویسان، طراحان وب سایت و کد نویسان

دیجیتال مارکتر ها، سئو کاران و متخصصان شبکه های اجتماعی

مهندسین معماری، مکانیک و سایر رشته های مهندسی که امکان انجام پروژه به صورت دورکاری داشته باشند.

افرادی که صاحب تیم یا شرکتی هستند که در حوزه های ذکر شده بالا فعال هستند.

افرادی که به این حوزه آشنا بوده و سابقه مدیریت مجموعه یا تیمی در این صنعت را داشته اند.

پرسش‌های متداول درباره فریلنسری را خواندم اما هنوز سوال دارم، چطور از شما بپرسم؟

با توجه به پراکندگی موضوعات و تنوع سوالات پیرامون کسب درآمد دلاری از طریق فریلنسری، تسهیل‌گران ارزیشو هر کدام در یک یا دو زمینه اطلاعات تخصصی داشته و در صورت ارسال ارسال پرسش‌های خود در واتساپ ارزیشو ، در سریع‌ترین زمان توسط تسهیل‌گر مربوطه به شما پاسخ داده می‌شود.