کسب درآمد دلاری از سایت گرافیک ریور

در این ویدئو یاد می گیری

سایت گرافیک ریور یکی از زیر مجموعه های شرکت Envato است که در زمینه فروش محصولات گرافیکی فعالیت دارد. یکی از روش های رسیدن به درآمد دلاری از طریق گرافیک برای گرافیست های حرفه ای سایت graphic river است که در این مطلب به طور کامل نحوه فعالیت در این سایت را توضیح داده ایم.

کسب درآمد دلاری از سایت گرافیک ریور

روش های زیادی برای کسب درآمد دلاری از طریق طراحی گرافیک وجود دارد. سایت های زیادی در زمینه طراحی گرافیک فعالیت دارند که در این بین می‌توان به beehance و سایت 99design اشاره کرد. علاوه بر سایت های ذکر شده، سایت گرافیک ریور نیز در زمینه فروش محصولات گرافیکی فعالیت دارد که ساز و کار مشابهی مانند سایت freepik دارد. اگر شما نیز طراح گرافیک حرفه ای هستید در این مطلب همراه ما باشید تا قدم به قدم به درآمد دلاری از گرافیک نزدیکتر شوید.

معرفی سایت گرافیک ریور Graphic River

سایت گرافیک ریور یکی از زیر مجموعه های سایت Envato (سایت انواتو یک مارکت بزرگ است که خود 8 مارکت بزرگ برای رشته های مختلف دارد). سایت graphic River بازار بزرگی برای طراحان گرافیک است تا محصولات خود مانند: وکتور، فایل های psd، تصاویر وکتور، لوگو… را به فروش برسانند. محصولات در گرافیک ریور بر اساس کیفیت کیفیت قیمت گذاری می‌شوند و در ادامه در این مورد توضیحات تکمیلی را ارائه خواهیم کرد.

سایت گرافیک ریور

فروش محصولات در سایت گرافیک ریور

فعالیت در سایت graphic river به طور کلی رایگان است. برای شروع فروش در سایت گرافیک ریور باید مراحل خاصی را طی کنید و شرایطی را مطالعه و قبول کنید که در ادامه به این روند می‌پردازیم. از مهمترین شروط این سایت برای فعالیت کپی نبودن کار های شماست و باید فعالیت هایی را برای معرفی خود به این وب سایت انجام دهید.

برای شروع فروش محصولات گرافیکی در سایت گرافیک ریور، ابتدا یک حساب ایجاد کنید. پس تکمیل مراحل ثبت نام و تایید حساب خود از طریق ایمیل یا شماره موبایل وارد مراحل ابتدایی احراز هویت خود خواهید شد. در مراحل ثبت نام سایت سوال مهمی را از شما خواهد پرسید: آیا می‌‎خواهید فروشنده exclusive باید یا Non-exclusive که اگر بخواهیم به صورت مختصر توضیح دهیم:

  • فروشنده exclusive: به فروشنده ای گفته می‌‎شود که محصولاتش را تنها به یک شخص خواهد فروخت و پس از اولین خرید، فروش آن محصول به دیگران متوقف خواهد شد.
  • فروشنده non-exclusive: به فروشنده ای گفته می‌شود که فروش محصولاتش به صورت نامحدود است، برای مثال یک طرح گرافیکی برای صدها نفر برای خرید در دسترس خواهد بود.

از مزایا و معایب این دو روش می‌توان به این اشاره کرد که فروشنده exclusive می‌تواند یک محصول را با مبلغ بالا و مناسبی در سایت قرار دهد اما نمی‎‌‌تواند آن را به چند مشتری بفروشد. اما فروشنده non-exclusive طرح را با مبلغ پایینتر و مناسبتری نسبت به فروشنده exclusive قرار می‌دهد اما یک محصول می‌تواند به تعداد بالایی به فروش برسد و ممکن است پس از مدتی به مبلغ بالایی برسد.

تایید حساب در سایت گرافیک ریور

برای فعالیت در سایت graphic river شما باید یک ویترین نمونه کار بین المللی یا همان یک پورتفولیو قوی در سطح بین المللی داشته باشید که حتما به زبان انگلیسی باشد. برای اینکار می‌توانید از سایت beehance کمک بگیرید که قبلا یک ویدیو کامل درمورد فعالیت در سایت beehance آماده کرده ایم. بعد از ساخت پورتفولیو در سایت بیهنس شما باید 10 نمونه کار آماده کنید تا به صورت مستقیم قابل مشاهده باشد، برای آپلود نمونه کارهای آماده خود می‌توانید از سایت MediaFire استفاده کنید. دقت داشته باشید این ده نمونه کار حتما نباید حرفه ای و در سطح جهانی باشد، درهرسطحی که بود این 10 نمونه کار را به نمایش بگذارید تا سایت حساب شما را تایید کند. برای روند تایید حساب می‌توانید از سایت هایی مثل پینترست و لینکدین و فیس بوک نیز کمک بگیرید.

قیمت گذاری محصولات در سایت گرافیک ریور

برای قیمت گذاری روی محصولات باید خودتان ارزش کار را بسنجید و روی محصولات خود قیمت گذاری کنید. از آنجایی که قیمت گذاری به طور کامل برعهده شماست، برای جذب بهتر مشتری محصولات مشابه در سایت را ببینید و بر اساس کارهای گرافیکی مشابه روی محصولات خود قیمت گذاری کنید. شرکت انواتو یک شرکت حساس روی برند خود و جذب مشتریان است، از این رو پس از قیمت گذاری توسط شما، قیمت محصول توسط سایت انواتو بررسی خواهد شد. اگر محصول شما توسط کارشناسان انواتو رد شد، باید مجددا روی محصول خود قیمت گذاری کنید و شرایط و قوانین سایت را مطالعه کنید.

برداشت درآمد دلاری از سایت گرافیک ریور

بعد از رسیدن به درآمد دلاری از سایت گرافیک ریور  و برای برداشت درآمد خود، باید به بخش payout در حساب کاربری خود مراجعه کنید. روش های پرداخت در سایت گرافیک ریور به سه روش: بانکی سوئیفت، حساب پی پال و حساب پایونیر انجام می‌شود. حداقل مبلغ برداشت برای حساب بانکی سوئفیت 500 دلار است اما با پی‌پال و پایونر شما می‌توانید 50 دلار به بالا را برداشت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

ویدئوهای مرتبط