انتخاب عنوان ویدیو یوتیوب

در این ویدئو یاد می گیری

انتخاب عنوان ویدئو یوتیوب یکی از عوامل مهم جذب مخاظب و افزایش بازدیدکنندگان ویدیو است. در ویدیو امروز مهدی شجاری اینجاست تا نکات جذاب و مهمی درمورد انتخاب عنوان ویدئو یوتیوب را برای کاربران ارزیشو توضیح دهد.

انتخاب عنوان ویدیو یوتیوب

انتخاب عنوان ویدیو یوتیوب یکی از مهمترین عوامل ساخت ویدیو و جذب مخاطب و دنبال کننده است. عنوان ویدیو باعث می‌شود تا کاربران بیشتری ویدیوهای شما را ببینند و به اشتراک بگذارند. جذب مخاطب در یوتیوب امری مهم است زیرا کسب درآمد یوتیوب تنها با رسیدن به هزار دنبال کننده و 4000 ساعت مجموع واچ تایم امکان پذیر است.

حس کنجکاوی مخاطب

اولین قدم در انتخاب عنوان ویدیو در youtube، انتخاب عنوانی است که حس کنجکاوی مخاطب را برانگیخته کند و برای کاربر سوالی را ایجاد کند، سوالی که بتواند پاسخ آن را در ویدئوی شما بیابد. برای مثال: راه جدید درمان کرونا

ایجاد حس نیاز

شما میتوانید با انتخاب موضوع نیازی را در مخاطب ایجاد کنید. نیازی که مخاطب با خواندن موضوع ویدیو شما حس کند به دیدن این ویدیو نیاز دارد تا مسئله را حل کند. برای مثال: بهترین اپلیکیشنی که استفاده نمی‌کنید.

استفاده از اعداد و ارقام

استفده از اعداد و ارقام می‌تواند به نوع خود جذاب باشد. برای مثال اگر شما از عنوان پخت اسپاگتی در ده دقیقه استفاده کنید، برای کاربر سوال خواهد شد که چگونه می‌توان اسپاگتی را در ده دقیقه آماده کرد؟ بدین ترتیب کاربر وارد ویدیو شما خواهد شد و ویدیوی شما را تا انتها تماشا خواهد کرد تا نتیجه را مشاهده کند.

استفاده از سوال در عنوان

یکی از روش هایی که می‌توان کاربران را به تماشای ویدیو ترغیب کرد، استفاده از سوالاتی است که می‌تواند خیلی عمومی باشد. برای مثال با سوال: چرا به جای گوشی شیائومی از آیفون استفاده کنیم؟ باعث خواهد شد که این سوال در ذهن کاربر ایجاد شود و دنبال جواب باشد.

استفاده از جملات منفی

استفاده از جملات منفی روش خوبی برای جذب مخاطبان است. برای مثال با عنوان: “گوشی آیفون 12 پرو مکس نخرید” کاربرانی که قصد خرید موبایل دارند یا حتی کاربران عادی را ترغیب خواهید کرد که باید بدانند چرا نباید آیفون 12 پرو مکس بخرند.

جمع بندی

در مجموع شما می‌توانید با رعایت فاکتور های ذکر شده مخاطبان هدف را به سمت ویدیو های خود هدایت کنید. استفاده از حس کنجکاوی مخاطب، ایجاد حس نیاز، استفاده از اعداد و ارقام، استفاده از سوال در عنوان، استفاده از جملات منفی و سایر موارد موجود باعث خواهد شد تا شام حداکثر بازدهی را در ویدیو های یوتیوب خود داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

ویدئوهای مرتبط