مسیر موفقیت دلاری برای یک گرافیست، کسب درآمد دلاری از گرافیک

در این ویدئو یاد می گیری

کسانی که به صورت حرفه ای و جدی کار گرافیکی انجام می‌دهند، میتوانند از طریق طراحی ui,ux و brand identity و طراحی های print کسب درآمد دلاری کنند. امروز علی سیاه کلاه اینجاست تا نکاتی را درمورد کسب درآمد دلاری از گرافیک ذکر کند.

مسیر موفقیت دلاری برای یک گرافیست

در دنیای امروز تبلیغات  و مارکتینگ امری بسیار مهم و ضروری است. یکی از عوامل پایه تبلیغات و بازاریابی مناسب جهت فروش، زیبایی بصری است. .نیاز به طراحی بصری زیبا باعث شده تا شغل یک گرافیست تبدیل به یک حرفه پولساز شود. گرافیست های زیادی در داخل کشور مشغول به فعالیت هستند که درصد بالایی از گرافیست های داخل کشور اطلاعی از درآمد دلاری ندارند. 

گرافیست های حرفه ای میتوانند از سه طریق: طراحی ui,ux و brand identity و طراحی های print کسب درآمد دلاری کنند. مسیر کسب درآمد دلاری از گرافیک بسیار هموار است فقط کافیست یک سری از نکات و اصول را رعایت کنید.

درآمد دلاری گرافیست

مهارت فردی گرافیست

وقتی بحث مهارت به میان می آید، ماجرا تغییر میکند . خیلی از گرافیست های داخل کشور در سطح مبتدی و متوسط کار میکنند و این سطح مناسب بازار کار جهانی و سایت های فریلنسری نیست. در مرحله اول و شروع کار فریلنسری شما باید شناخت فردی داشته باشید و توانایی های خود را بسنجید که آیا میتوانید به عنوان یک گرافیست جهانی فعالیت کنید یا خیر. در صورتی که جواب بله است میتوانید برنامه ریزی های لازم را انجام دهید. درصورتی که جواب خیر است باید راه همکاری با سایر افراد را انتخاب کنید. در این روش شما بازاریابی و جذب مشتری را انجام می دهید و با چند گرافیست حرفه ای که توانایی کار در سطح جهانی را دارند همکاری میکنید. 

تمرکز در طراحی گرافیک

همانطور که پیش تر اشاره شد یک گرافیست حرفه ای میتواند از سه طریق: طراحی ui,ux و brand identity و طراحی های print کسب درآمد دلاری کند. اگر گرافیست حرفه ای هستید پیشنهاد میشود روی یکی از موضوعات ذکر شده تمرکز کنید و کسب درآمد کنید. مثال: یک پزشک متخصص خیلی بیشتر از یک پزشک عمومی درآمد دارد، اگر شما نیز گرافیستی هستید که میخواهید در همه زمینه ها فعالیت کنید، مانند یک پزشک عمومی از گرافیستی که روی طراحی ui تمرکز کرده است، درآمد کمتری خواهید داشت. 

مسیر مشتری یابی

خیلی از افرادی که تصمیم به کسب درآمد دلاری از طریق گرافیک میگیرند تصور میکنند تنها راه کسب درآمد، سایت های فریلنسری است که این یک تصور کاملا اشتباه است. روش های زیادی برای کسب درآمد دلاری برای یک گرافیست وجود دارد: 

  • linkdin
  • فیس بوک
  • ایمیل اسمارت
  • ارتباط مستقیم 

که تمامی روش های ذکر شده میتواند گزینه بهتری نسبت به کار کردن در سایت های فریلنسری باشد، زیرا در برخی از سایت های فریلنسری ممکن است مشکلات زیادی باشد. مشکلاتی مانند تحریم، بالا بودن تعداد گرافیست ها، قیمت پایین پروژه و… البته لازم به ذکر است که تمامی سایت های فریلنسری به این صورت نیستند و خیلی از سایت های فریلنسری بستر مناسبی برای فعالیت گرافیست هاست.  در مجموع اگر گرافیست هستید و قصد کسب درآمد دلاری از گرافیک را دارید، بهتر است تمامی فاکتور های خود شناسی، تمرکز در بخش مورد نظر، مشتری یابی صحیح را رعایت کنید. 

دیدگاهتان را بنویسید

ویدئوهای مرتبط