انتخاب موضوع کانال یوتیوب

در این ویدئو یاد می گیری

انتخاب درست موضوع چنل یوتیوب یک فاکتور خیلی مهم در موفقیت است، انتخاب موضوع درست مسیر شما را از شکست به موفقیت تغییر خواهد داد.

انتخاب موضوع کانال یوتیوب

یوتیوب یکی از بهترین راه های کسب درآمد دلاری برای افراد داخل کشور است. راهی که افراد با استعداد و پرتلاش می‌توانند با برنامه ریزی دقیق و  تلاش مداوم به درآمد بالایی برسند. خیلی از افرادی که تصمیم به فعالیت و شروع کار در یوتیوب می‌گیرند، در ابتدای کار به مشکل برمی‌خورند و گستردگی موضوعات و ترس از شکست خوردن باعث تردید افراد در انتخاب موضوع کانال یوتیوب می‌‌شود.

فاکتور های اصلی انتخاب کانال یوتیوب

برای انتخاب موضوع کانال یوتیوب دوفاکتور مهم وجود دارد:

  • علاقه
  • تخصص

برای موضوعاتی مثل استریم کردن بازی، تدریس و آموزش، بررسی و اخبار موبایل، تکنولوزی و… نیاز به تخصص می‌باشد و علاوه بر تخصص نیاز به جهیزات هم دارید، برای مثال یک یوتیوبر در حوزه بازی نیاز به سخت افزار قوی جهت اجرای زنده و تدوین و … دارد. در موضوعاتی مثل طنز، استند آپ کمدی و… نیازی به تجهیزات نیست اما لازمه پشتکار قوی برای ادامه دادن است.

وارد شدن به حوزه ای که علاقه دارید تفاوت زیادی با وارد شدن به حوزه ای که صرفا روی بورس است تفاوت زیادی دارد. برای مثال اگر وارد حوزه مورد علاقه خود شوید به صورت مداوم ذهن بازی برای تولید محتوا خواهید داشت، اما وارد شدن به موضوعی که در یک بازه زمانی به اصطلاح ترند است باعث خواهد شد تا بعد یک بازه زمانی از موضوع مورد نظر خسته شوید و انگیزه ادامه دادن نداشته باشید.

انتخاب چندین موضوع

درصورتی که چندین موضوع دارید و به چند موضوع به صورت همزمان باهم علاقه دارید، راهکاری که میتوانید انجام دهید این است که یک کاغذ و قلم بردارید، موضوعات را لیست کنید و زیر شاخه هر ویدیو موضوعاتی که میتوانید ویدیو بسازید را بنویسید، در آخر ببینید در کدام موضوع میتوانید بیشتر ویدیو بسازید و کدام موضوع سر تیتر های جذاب تری برای شما و مخاطبانتان خواهد داشت.

فاکتور بعدی برای انتخاب موضوع کانال یوتیوب می‌تواند بررسی تقاضا باشد، برای مثال تقاضا برای حوزه موبایل زیاد است و شما می‌توانید براساس حجم تقاضا تصمیم بگیرید که میخواهید وارد این موضوع شوید یا خیر!

در قدم های بعدی بیشتر درمورد نحوه شروع کار یوتیوب توضیح خواهیم داد با ما همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

ویدئوهای مرتبط