ساخت رزومه بین المللی

در این ویدئو یاد می گیری

رزومه بین المللی و نمونه کار یکی از نیاز های جذب پروژه فریلنسری است و کسانی که نمونه کار و رزومه خوبی داشته باشند از شانس بالایی برای جذب پروژه ها برخوردار هستند. در ویدیو امروز علی سیاه کلاه اینجاست تا مطالبی را درمورد ساخت نمونه کار و و رزومه بین المللی ذکر کند.

ساخت رزومه بین المللی

رزومه چیست؟

رزومه کاری به زبان انگلیسی یا Resume، نوشته‌ای است شامل خلاصه‌ای از سوابق شغلی، تجارب حرفه‌ای، مدارک تحصیلی، مهارت‌ها، استعدادها، مدارک حرفه‌ای و دستاوردهای شخصی که برای ارائه به کارفرمایان شرکت ها و سازمان های متقاضی مورد استفاده قرار می گیرد. به عبارت دیگر می‌توان گفت رزومه کاری به زبان انگلیسی از ما یک تصویر ذهنی‌ به خواننده می‌دهد. فریلنسر ها و افراد متخصص برای جذب پروژه های دلاری و کسب درآمد دلاری نیاز به رزومه بین المللی دارند.

تفاوت RESUME با CV

CV مخفف کلمه Curriculum Vitae به معنی خلاصه ای از زندگی می‌باشد. در CV شما باید به طور کامل از ابتدا و به صورت مفصل تمام سوابق حرفه ای و شغلی خود را بنویسید. در یک رزومه مناسب و استاندارد شما نباید بیشتر از دوصفحه جزئیات بنویسید و باید تا حد ممکن خلاصه نویسی کنید. در کشور های مختلف برخی از CV و برخی از رزومه استفاده می‌کنند و هرکدام کاربرد خاص خود را دارد.

انواع رزومه

  • ترتیبی (Chronological)
  • رزومه مهارت‌ محور (Functional)
  • رزومه ترکیبی (Combination)
  • رزومه هدفمند (Targeted)

رزومه بین المللی

رزومه بین المللی به رزومه ای گفته می‌‍شود که به زبان انگلیسی و به مشتریان خارجی قابل ارائه باشد. برای جذب پروژه های فریلنسری و مشتری یابی علاوه بر رزومه شما نیاز به نمونه کارهای حرفه ای و قابل ارائه در بازار بین المللی دارید. برای ارائه رزومه و نمونه کار باید نیازهای کارفرما و مشتری را بسنجید و پروپوزال خود را بر این اساس ارسال کنید. برای مثال همانطور که در مطلب افزایش شانس گرفتن پروژه در آپ ورک اشاره شد، در سایت upwork شانس گرفتن پروژه برای کسانی که نمونه کار با سطح بالا دارند بسیار زیاد تر از کسانی است که نمونه کار کمی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

ویدئوهای مرتبط