جذب حرفه ای پروژه

در این ویدئو یاد می گیری

جذب حرفه ای پروژه در سایت های فریلنسری یک چالش بزرگ برای کاربران است. چالشی که با رعایت یک سری نکات به راحتی قابل حل خواهد بود. در این مطلب به نکات حذب حرفه ای پروژه اشاره کرده ایم.

جذب حرفه ای پروژه

سوال و چالش بزرگ خیلی از کاربران در زمینه فریلسنری بعد از احراز هویت و ثبت نام در سایت های فریلنسری، جذب پروژه و کسب درآمد دلاری است. چالشی که خیلی از کاربران با عدم موفقیت در جذب پروژه فریلنسری به طور کلی بیخیال فریلنسری می‌شوند. در این مطلب به این مسئله پرداخته ایم که برای جذب پروژه باید چطور عمل کنیم و چگونه حرفه ای پروژه جذب کنیم. 

تمرکز روی یک حرفه برای جذب پروژه فریلنسری 

بیشترین اعتماد کارفرمایان در سایت های فریلنسری مانند upwork به کسانی است که روی یک حرفه تمرکز دارند، برای مثال کارفرمایی که به دنبال طراح سایت وردپرسی است، دنبال شخصی است که به صورت حرفه ای روی وردپرس تمرکز دارد و در این زمینه نمونه کارهای قوی ارائه می‌کند، نه شخصی که درکنار طراحی گرافیک و طراحی اپلیکیشن موبایل سایت وردپرس نیز طراحی می‌کند، به قول معروف یک دریای کوچک با عمق زیاد بهتر از یک دریای گسترده با عمق یک سانتری متر است. 

تمرکز فردی روی خود برای جذب پروژه فریلنسری

 تمرکز روی خود یعنی برای خودتان و پروژه هایتان ارزش قائل باشید، برای خود رزومه درست و حرفه ای بسازید. بسیاری از کاربران هنگام ارسال رزومه یک فایل ورد باز می‌کنند و تمام توانایی ها و مهارت هایشان را تایپ و ارسال می‌کنند که این یک کار کاملا اشتباه است. برای خود ارزش قائل باشید و یک رزومه حرفه ای و درست بسازید.

انتخاب بازار و سایت درست برای فریلنسری

انتخاب بازار و سایت درست برای فریلنسری یکی از کلیدی ترین عنصر ها برای جذب حرفه ای پروژه است. شما باید لیست تمامی سایت های فریلنسری را بررسی کنید و ببینید که کدام سایت برای شما بازار کار بهتری دارد. برای مثال اگر گرافیست هستید وارد وب سایت فریلنسری برنامه نویسان شوید قاعدتا به مشکل برخواهید خورد. پس در انتخاب سایت برای فعالیت با دقت عمل کنید. 

استفاده درست از بیت ها 

بیت ها پیشنهاداتی هستند که کاربران و فریلنسر ها در سایت های فریلنسری برای کارفرمایان جهت جذب پروژه ارسال می‌کنند. سایت های فریلسنری برای جلوگیری از بی نظمی و سواستفاده کاربران، تعداد بیت های کاربران را محدود کرده است. بنابراین شما برای ارسال درخواست باید دقت کنید، آیا رزومه و توانایی کافی برای انجام پروژه را دارم؟ آیا احتمال بالایی هست که این پروژه به من سپرده شود؟ در صورتی که تا حدودی حدس میزنید که ممکن است کارفرما پروژه را به شما بسپارد، درخواست خود را برای کارفرمای پروژه ارسال کنید. 

قیمت گذاری مناسب 

برای پروژه مورد نظر میانگین قیمت بگیرید و بهترین قیمت را به کارفرما پیشنهاد دهید. قیمتی که پیشنهاد میدهید نه آنقدر بالا باشد که کارفرما شخص دیگری را انتخاب کند، نه آنقدر پایین که کارفرما به کیفیت و صحت کار شما شک کند. پس یکی از عوامل مهم در جذب پروژه قیمت گذاری مناسب است.

رضایت کارفرما

درصورتی که موفق به جذب اولین پروژه های خود شدید، علاوه بر خواسته کارفرما کاری کنید که کارفرما درصفحه شما در سایت فریلنسری امتیاز بگذارد و نظرات و تجربیات خوب خود از کار با شما را منتقل کند تا کارفرمایان بعدی تا حد زیادی بتوانند به شما اعتماد کنند. 

ارتباط درست با مشتریان

با مشتریان خود ارتباط بگیرید و به آن ها مشاوره درستی بدهید و پروپوزال حرفه ای ارسال کنید. برای ارتباط با مشتریان خود تا حدی زیادی باید به زبان انگلیسی مسلط باشید. در صورتی که به زبان انگلیسی مسلط نیستید، ارزیشو دوره زبان انگلیسی برای کسب و کار آماده کرده است که از لینک زیر قابل مشاهده است. 

https://www.arzisho.com/business-english-course/

جمع بندی 

در نهایت برای موفقیت در سایت های فریلنسری، علاوه بر تمامی موارد ذکر شده استمرار و تکرار نیز اصل مهمی در جذب پروژه است. از اشتباهات خود درس بگیرید و در تمامی موارد ذکر شده به شدت حساس عمل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

ویدئوهای مرتبط