تمرکز روی نیچ مارکت، نیچ مارکتینگ چیست؟

در این ویدئو یاد می گیری

نیچ مارکتینگ یکی از روش های فروش بیشتر است. نیچ مارکتینگ یعنی تمرکز روی بازار های کوچکتر با مشتری های خاصی که نیاز های خاص دارند. در ویدیو امروز علی سیاه کلاه به طور کامل درمورد این نوع از مارکتینگ صحبت کرده است.

تمرکز روی نیچ مارکت، نیچ مارکتینگ چیست؟

Niche Marketing یا به فارسی نیچ مارکتینگ، یعنی متمرکز کردن فعالیت های بازاریابی روی بخشی کوچک، مشخص و به خوبی تعریف شده از بازار. حتماً شنیده‌اید که می‌گویند: «محصول ما مشتری‌های خاص خودش را دارد». این مشتری‌های خاص گروهی از افراد یک جامعه هستند که همگی دارای یک ویژگی مشابه‌اند و آن ویژگی چیزی نیست جز «نیاز» آنها به یک محصول.

چرا و چگونه از نیچ مارکتینگ استفاده کنیم

پیام خود را به مخاطب برسانید

اگر می‌خواهید از نیچ مارکتینگ درست استفاده کنید سعی کنید با تبلیغات و استفاه از المان های درست در تبلیغات پیام خاص خود را برای مخاطبان خاص خود برسانید. اینکار باعث می‌شود که در جذب مخاطب خود موفق باشید و در جذب مخاطب گمراه نشوید، اینکار باعث بازدهی تبلیغات بالاتر، هدر رفت کمتر هزینه و فروش بیشتر خواهد شد.

بازار رقابتی کمتر

وقتی محصولی یا خدماتی برای فروش داشته باشید که خاص باشد و مشتریان و خواهان خاص داشته باشد، شرکت ها فروشنده های کمتری برای رقابت با شما وجود دارند. به همین دلیل بازار رقابتی کمتر، تمرکز شما روی کار بیشتر خواهد شد زیرا نگران نیستید که رقبا باعث فروش کمتر شما شوند و نیاز نیست به صورت مداوم رقبای خود را بررسی کنید.

رابطه قوی تر با مخاطب

از آنجایی که تعداد افراد در نیچ مارکتیگ محدودتر است، می‌توانید عمق رابطه‌تان را با آنها افزایش دهید. برای مثال، ایمیل‌های شخصی‌سازی شده‌تری برایشان بفرستید و بیش از پیش، مشکلاتی که برای آن‌ها بوجود آمده است را پیگیری و برطرف کنید. هرچه این رابطه محکم‌تر باشد، مخاطب‌هایتان هم وفادارتر خواهند بود.

نیچ مارکتینگ در فریلنسری

در فریلنسری و جذب پروژه در سایت هایی مثل freelancer.com نیز شما می‌توانید از نیچ مارکتینگ کمک بگیرید و مشتری های خاص خود را بیابید. استفاده از نیش مارکتینگ باعث می‌‍شود شما در برخی از حوزه های خاص و تخصصی زودتر به درآمد دلاری برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

ویدئوهای مرتبط