صفرتا صد وریفای کانال یوتیوب + حل مشکل جدید وریفای نشدن کانال‌ها در ایران

راهنمای کامل وریفای یوتیوب

از حدود اواخر سال 1402 مواردی از مشکل وریفای نشدن کانال‌های یوتیوب برای برخی از کاربران ایرانی گزارش شد.  از حدود اواسط اردیبهشت‌ ماه سال 1403 این مشکل به صورت وسیعی برای کاربران ایرانی و افغانستانی رخ داد.

در گذشته با این‌که کسب درآمد از یوتیوب به صورت مستقیم برای کاربران داخل ایران، تاجیکستان و افغانستان غیرفعال بود. اما برای وریفای کانال یوتیوب از داخل ایران مشکلی وجود نداشت. به نظر می‌رسد اکنون دیگر قابلیت وریفای کانال یوتیوب با شماره‌های اپراتورهای ایرانی به مشکل خورده‌است.

اما چرا این مشکل به‌وجود آمده است؟

چه راهکارهایی برای حل این مشکل وجود دارد؟

مشکل وریفای نشدن یوتیوب با شماره ایرانی، دائمی خواهد بود؟

در این مقاله  به صورت مفصل به بررسی وریفای کانال یوتیوب می‌پردازیم و پاسخ این سوالات را می‌دهیم.

مطلب مرتبط:  فعالیت در یوتیوب را از کجا شروع کنم؟

فهرست مطالب

اهمیت وریفای کانال یوتیوب چیست؟

کافیست شروع به فعالیت در یوتیوب کنید، قطعاً به زودی متوجهِ نیاز به وریفای کانال یوتیوب خود می‌شوید. در صورت وریفای کانال یوتیوب موارد زیر برای شما فعال می‌شوند:

  • امکان بارگذاری ویدیوهای بیشتر از 15 دقیقه
  • استفاده از قابلیت لایو استریم یوتیوب
  • امکان درخواست بازنگری و تجدیدنظر در صورت دریافت اخطار
  • اضافه کردن تامنیل به ویدیوها

نحوه وریفای یوتیوب به صورت گام‌به‌گام

برای وارد شدن به بخش وریفای کانال یوتیوب، کافیست با حساب گوگل مربوطه،youtube.com/verify را سرچ کنید. توجه داشته باشید که از حساب جیمیلی که بوسیله آن، کانال یوتیوب خود را ساخته‌اید برای سرچ استفاده کنید.

حل مشکل وریفای نشدن یوتیوب با شماره‌های داخلی
 صفحه مربوط به وریفای کانال یوتیوب

ورود به بخش وریفای از طریق یوتیوب استودیو (Youtube Studio):

ابتدا با حساب جیمیل مربوط به کانال یوتیوب خود وارد سایت یوتیوب (youtube.com) شوید. روی پروفایل حساب خود کلید کنید و وارد بخش Youtube Studio شوید.

وریفای یوتیوب گام‌به‌گام

 

پس از ورود به محیط یوتیوب استودیو، همانند تصویر زیر از گوشه پایین سمت چپ صفحه، وارد بخش تنظیمات (settings) شوید.

 

با کلیک بر روی بخش تنظیمات، همانند تصویر زیر از بخش Channel وارد تب Featur eligibility شوید. از گزینه‌ی دوم یعنی Intermidiate features روی verify your phone number کلیک کنید تا وارد بخش وریفای کانال یوتیوب خود شوید.

تایید کانال یوتیوب با استفاده از یوتیوب استودیو

ورود به بخش وریفای یوتیوب با گوشی:

برای وریفای کانال یوتیوب با موبایل دو روش کلی وجود دارد که البته تفاوت چندانی با یک دیگر ندارند. روش اول استفاده از سایت یوتیوب و روش دوم استفاده از اپلیکیشن نصبی یوتیوب بر روی تلفن همراه است.

وریفای یوتیوب با گوشی از طریق سایت یوتیوب:

برای وریفای کانال یوتیوب با گوشی لازم است در مرحله اول یک مرورگر که از نسخه های دسکتاپ روی تلفن همراه پشتیبانی می‌کند مثل گوگل کروم را بر روی گوشی خود نصب کنید. حال برای وریفای کانال یوتیوب کافیست با حساب جیمیل مربوطه در کروم وارد سایت یوتیوب (youtube.com)  شوید.

می‌توان با استفاده از مرورگر کروم بر روی گوشی، سایت‌ها را به صورت نسخه دسکتاپ مشاهده کرد. کافیست سه نقطه‌ی بالای صفحه در مرورگر گروم را لمس کنید و از میان گزینه‌های موجود Desktop site را فعال کنید.

باقی مراحل دقیقاً مانند وریفای کانال یوتیوب با نسخه سایتی است که در بخش قبل کامل به آن پرداخته شد.

وریفای یوتیوب با گوشی از طریق اپلیکیشن:

برای وریفای کانال خود وارد اپلیکیشن یوتیوب شوید. از نوار پایین اپلیکیشن روی پروفایل خود کلیک کنید و از گزینه سوئیچ اکانت، اکانتی را انتخاب کنید که قصد وریفای آن را دارید. حال از گزینه‌ی بعلاوه یک ویدیو دلخواه از گالری خود انتخاب کنید و گزینه Next را بزنید.

مطابق تصویر زیر برای ایجاد تامنیل برای ویدیو علامت مشخص شده را انتخاب کنید. برای ایجاد تامنیل باید کانال یوتیوب شما وریفای شده باشد و به همین علت یوتیوب از شما درخواست وریفای می‌کند. با انتخاب گزینه  verify وارد بخش وریفای یوتیوب می‌شوید که باید شماره خود را وارد کنید.

 

در ادامه به مرحله‌ی نهایی وریفای یوتیوب می‌پردازیم و مشکل جدید به وجود آمده را تشریح می‌کنیم:

مشکل وریفای نشدن یوتیوب با شماره‌های اپراتورهای ایرانی

ماجرا از این قرار است که برای وریفای کانال یوتیوب، گوگل کدی شش رقمی برای راستی آزمایی به شماره شما ارسال می‌کند. اما متاسفانه به نظر می‌رسد دیگر امکان ارسال کد برای اکثر شماره‌های ایرانی فعال نیست و در صورت وارد کردن شماره اپراتورهای ایرانی، خطای زیر اعلام می‌شود:

حل مشکل وریفای با شماره‌های ایرانی در یوتیوب

 

اما علت وریفای نشدن یوتیوب چیست؟ یا چرا این مشکل به‌وجود آمده است؟

برای پاسخ دقیق به این سوال باید منتظر بمانیم تا مدتی بگذرد تا نتایج و بازخوردها ثبت شوند. اما در حال حاضر می‌توان دو حالت کلی را در نظر گرفت:

حالت اول این که فرض کنیم مشکل از سمت خود یوتیوب و گوگل ایجاد شده باشد. ممکن است یوتیوب بنا بر دلایلی تصمیم گرفته باشد که دیگر امکان وریفای شمار‌ه‌های ایرانی وجود ندارد. حتی ممکن است سایت یوتیوب نام ایران را از بین کشورهایی که امکان ارسال شماره دارند، حذف کند.

حالت دوم اینست که مشکل از سمت اپراتورهای ایرانی مثل همراه‎‌اول، ایرانسل یا رایتل باشد. یعنی بنابر دستوراتی که به این اپراتورها رسیده است، دیگر اجازه ارسال کد از سمت یوتیوب را نمی‌دهند. شاید هم مشکل از دو سمت باشد که دیگر نور علی نور است.

آیا مشکل وریفای نشدن یوتیوب دائمی خواهد بود؟

در ارتباط با این که آیا این مشکل دائمی خواهد بود یا خیر یا این‌که چه تغییراتی خواهد کرد، نمی‌شود چندان صحبت کرد و نظر قطعی داد. همه چیز بستگی به نظر مدیران یوتیوب و یا مسئولان ایرانی دارد. فقط مهم‌ترین نکته‌ای که باید آن را رعایت کنیم، دور زدن این مشکل به شیوه‌ای درست و مطمئن است.

چه راهکارهایی برای حل این مشکل وجود دارد؟

در ادمه راه‌های مختلف برای دور زدن این مشکل را بررسی می‌کنیم. در حال حاضر شاید بتوان ادعا کرد چهار راه کلی وجود دارد:

1. سعی و خطا با شماره‌های داخلی

با وجود مشکل جدی که عنوان کردیم، برخی ازکاربران اعلام کرده‌اند که برای وریفای کانال یوتیوب خود با شماره‌های ایرانی مشکلی نداشته‌اند. به نظر می‌رسد که هنوز برای برخی از سیمکارت‌های ایرانسل مشکلی وجود ندارد.

می‌توانید برای وریفای کانال یوتیوب چند شماره تلفن را امتحان کنید. اما این کار ممکن است زمان زیادی از شما بگیرد یا دیگر اصلاً قابل اجرا نباشد.

2. استفاده از شماره تلفن‌های دوستان و آشنایان خارج از کشور:

در صورتی که دوستان یا آشنایانی در خارج از کشور دارید می‌توانید از شماره‌های ایشان برای وریفای کانال خود استفاده کنید. فقط حواستان باشد که با دوست مطمئنی همکاری می‌کنید و در ضمن مطمئن شوید که سیمکارت برای سالیان آتی موجود و در دسترس باشد.

 

3. استفاده از شماره مجازی کشورهای دیگر

راه دیگر که بسیار ساده و دم دستی به نظر می‌رسد استفاده از شماره‌‌های مجازی سایر کشورهاست. کافیست یک شماره مجازی بخرید و کار وریفای یوتیوب خود را انجام دهید. اما با توجه به شرایط حال حاضر این کار بسیار ریسکی و خطرناک است و اصلاً توصیه نمی‌شود.

واقعیت این است تا جایی که اطلاع داریم تاکنون موردی پیش نیامده است که پس از وارد کردن شماره تلفن، یوتیوب دوباره آن شماره تلفن را بخواهد. اما کار از محکم‌کاری عیب نمی‌کند و ممکن است در سالیان آتی با تغییر قوانین، شماره تلفن کانال شما مورد نیاز باشد.

در صورت استفاده از شماره‌های مجازی که پس از مدتی غیرفعال می‌شوند، احتمال تغییر قوانین و محروم شدن از برخی ویژگی‌ها به شدت بالاست و امکان دارد متضرر شوید.

 

4. کار را به ارزیشو بسپارید.

رسالت ارزیشو، همراهی با شما در شناسایی فرصت‌های ناب درآمدزایی دلاری‌ست. در این راستا سالهاست که ارزیشو سیمکارت‌های مالزی را عرضه می‌کند. با تهیه این سیمکارت‌ها می‌توانید با خیال راحت علاوه بر وریفای یوتیوب از امکانات و خدمات فراوان دیگری نیز بهره‌مند شوید. برای اطلاع از جزئیات و خرید سیمکارت مالزی کلیک کنید.

تفاوت تیک وریفای یوتیوب با وریفای کردن کانال یوتیوب چیست؟

تفاوت تیک وریفای با وریفای کردن یوتیوب چیست؟

تیک وریفای یوتیوب (YouTube Verification Badge) با وریفای کردن کانال یوتیوب (Account Verification) که در این مقاله به طور مفصل به آن پرداختیم تفاوت دارد. تیک وریفای یوتیوب فقط برای کانال‌هایی می‌باشد که بیش از صدهزار سابسکرایبر دارند. به نوعی می‌توان تیک وریفای یوتیوب را به تیک پیج‌های اینستاگرام تشبیه کرد که به منزله یک اعتبار ویژه برای حساب‌های پربازدید است.

 

کلام آخر:

در نهایت امیدوارم این مطلب مورد استفاده شما قرار گرفته باشد. اگر شما نیز راه‌حلی برای وریفای یوتیوب با شماره‌های ایرانی دارید بسیار خوش‌حال می‌شویم تا با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.