ساخت پورتفولیو برای درآمد دلاری

در این ویدئو یاد می گیری

پورتفولیو و نمونه کار یکی از مهمترین و مورد نیاز ترین چیزها برای کسب درآمد دلاری است. در این ویدیو به این پرداختیم که چطور پورتفولیو بسازیم!

ساخت پورتفولیو بین المللی برای درآمد دلاری

پورتفولیو چیست؟

پورتفولیو، در لغت به معنای «سبد» است. در زمینه‌های هنری و رشته‌های خلاق، مثل طراحی گرافیک، تصویرسازی، فیلم‌سازی و … کاربرد دارد و مجموعه‌ای از نمونه کارهای فرد است. پورتفولیو، راهی برای اثبات میزان مهارت فرد از طریق نشان دادن نتایج کارهای قبلی به کارفرماست. شما از طریق رزومه، به سوابق خود و مسئولیت‌هایی که به شما سپرده شده است اشاره می‌کنید و در پورتفولیو نشان می‌دهید که چقدر در انجام آن مسئولیت‌ها موفق بوده‌اید.

می‌توانید پورتفولیوی خود را به شکل یک فایل جدا همراه با رزومه ارسال کنید؛ خصوصا اگر کارفرما در فیلدهایی جداگانه از شما نمونه کار خواسته باشد. در غیر این‌صورت بهتر است فایل پورتفولیو را با رزومه ادغام کرد و تحت عنوان یک فایل فرستاد تا کارفرما آن را گم نکند. گاهی هم ممکن است فرد تصمیم بگیرد که چند پروژه گزینش‌شده و قوی از پورتفولیوی خود را در رزومه گذاشته و برای دیدن باقی آن، یک لینک ارجاعی قرار دهد.

اگر پورتفولیوی شما آنلاین است، به گذاشتن یک لینک در رزومه اکتفا نکنید؛ این تصمیم معمولا کارساز نیست چون ممکن است مسئول استخدام فراموش کند که پورتفولیوی شما را در آن لینک ببیند و در این صورت هیچ یک از نمونه کارهای شما مشاهده نمی‌شود. از پورتفولیوی خود یک خروجی آفلاین بگیرید و آن را همراه با رزومه یا به شکل ادغام شده با رزومه خود ارسال کنید.

پورتفولیو بین المللی

پورتفولیو یکی از لازمه های کسب درآمد دلاری است و اگر قصد کار در فضای بین المللی را دارید، نیاز است که رزومه و پورتفولیو درستی داشته باشید.

ساخت پورتفولیو

برای ساخت پورتفولیو راه های زیادی دارید. خیلی از افراد برای ارسال پورتفولیو فقط یک فایل پی دی اف ساخته و آن را برای کارفرما ارسال می‌نمایند که اینکار به طور کامل اشتباه است. برای ساخت پورتفولیو و رزومه کامل می‌توانید از روش های زیر استفاهد کنید:

  • issuu

برای ساخت می‌توانید به سایت issuu مراجعه کنید. issuu یک پلتفرم آنلاین برای انتشار و باز کردن داکیومنت است.

  • استفاده از شبکه های اجتماعی behance و dribble
  • سایت های آنلاین ساخت پورتفولیو

سایت های زیادی در زمینه ساخت رزومه و پورتفولیو فعالیت دارند که می‌توان به:

  • adobe portfolio
  • art station

اشاره کرد که با مراجعه به این سایت ها می‌توانید روند انجام کار را مشاهده کنید.

سایت شخصی نیز یکی از گزینه های خوب برای ارسال نمونه کار و پورتفولیو است زیرا کارفرمای مورد نظر شما از طریق یک لینک به تمامی نمونه کار ها و رزومه شما دسترسی دارد.

جمع بندی

برای ارسال نمونه کار و رزومه برای کارفرما باید به شدت دقت کنید زیرا یکی از مهمترین ارکان جذب پروژه نمونه کار و رزومه است. با روش های معرفی شده می‌توانید به صورت مرتب پورتفولیو درستی را برای خود ایجاد کنید و از آن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

ویدئوهای مرتبط