افزایش شانس گرفتن پروژه در آپ ورک

در این ویدئو یاد می گیری

آپ ورک یکی از بزرگترین و معروف ترین سایت های فریلنسری است که افراد خیلی زیادی در آن فعالیت دارند. این حجم بالای پروژه و کارفرما و فریلنسر باعث شده تا شما برای جذب پروژه کار سختی در پیش داشته باشید. اما نکات و روش هایی هستند تا شانس شمارا برای گرفتن پروژه در سایت آپ ورک بالا ببرند. با ما همراه باشید.

افزایش شانس گرفتن پروژه در آپ ورک

فریلنسری یک شغل بسیار رایج در بین افراد دارای تخصص است. این افراد متخصص برای کسب درآمد دلاری از مهارت های خود، از سایت های داخلی و خارجی زیادی استفاده میکنند. سایت های زیادی این زمینه فعال هستند و چند صد هزار نفر به عنوان کارفرما و نیروی ماهر در این سایت ها فعال هستند. یکی از معروف ترین و بهترین های فریلنسری آپ ورک نام دارد. سایت upwork بستری را فراهم کرده تا کارفرمایان پروژه و افراد متخصص به راحتی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. این پلتفرم باعث شده تا پروژه ها به بهترین نحو ممکن و قیمتی راضی کننده برای هردو طرف کامل شوند.

سایت آپ ورک

فعالیت در سایت آپ ورک

فعالیت در سایت آپ ورک برای ایرانیان امکان پذیر نیست زیرا ایران در لیست کشور های تحریم شده توسط آپ ورک قرار دارد. اما همچنان ایرانیان زیادی در سایت های فریلنسری مانند آپ ورک فعالیت دارند. شرکت های واسطه ای زیادی احراز هویت در سایت های فریلنسری از جمله آپ ورک را انجام می دهند. برای ثبت نام و احراز هویت در سایت آپ ورک میتوانید از خدمات فریلنسری ارزی شو استفاده کنید.

گرفتن پروژه در آپ ورک

پروژه گرفتن در سایت هایی مانند آپ ورک برای افراد تازه کار به چند دلیل کمی سردرگم کننده است. دلیل اول زیاد بودن حجم پروژه ها و پیدا کردن پروژه مناسب برای فرد، دلیل دوم زیاد بودن تعداد افرادی که به دنبال قبول کردن پروژه ها هستند. برای گرفتن پروژه در آپ ورک نیاز دارید تا به شدت حرفه ای عمل کنید، افرادی که در آپ ورک به دنبال پروژه هستند پروپوزال های حرفه ای برای کارفرما ارسال میکنند و پروپوزال خوب یعنی پروژه خوب! برای آموزش پروپوزال نویسی میتوانید به آموزش پرپوزال نویسی در ارزیشو مراجعه کنید.

افزایش شانس گرفتن پروژه در آپ ورک

همانطور که اشاره شد گرفتن پروژه در آپ ورک نیازمند رعایت کردن زنجیره ای از نکات است، نکاتی که با رعایت کردن آن ها میتوانید به بهترین نحو ممکن پروژه بگیرید.

  • انتخاب پروژه صحیح

انتخاب پروژه صحیح در آپ ورک یعنی هنگامی که در سایت پروژه های مختلفی را بررسی میکنید، به دنبال پروژه هایی باشید که کارفرمایان قدیمی و با سابقه دارند. کارفرمایانی که به تازگی وارد پلتفرم آپ ورک شده باشند، پروژه های خود را به افرادی که نمونه کارهای کمی دارند نخواهند سپرد، پس در قدم اول دنبال پروژه هایی باشید که کارفرمایانی با تجربه در آپ ورک داشته باشند.

قدم بعدی در انتخاب پروژه صحیح، بررسی کردن امتیاز کارفرما در آپ ورک است. امتیاز کارفرمایان در upwork را بررسی کنید و ببینید که افراد قبلی چه تجربه ای از کار کردن با این کارفرما دارند. قدم بعدی برای انتخاب پروژه صحیح در آپ ورک، بررسی کردن تعداد پروپوزال های ارسالی برای کارفرما است. اگر تعداد پروپوزال های ارسالی برای کارفرما بیش از 50 عدد بود شما برای گرفتن پروژه شانس کمی خواهید داشت. آخرین قدم برای انتخاب پروژه زمان درست برای بررسی پروژه ها و ارسال پروپوزال است. طبق تجریبات کاربران بهترین زمان برای ارسال پروپوزال دوشنبه، سه شنبه و جمعه عصر به وقت ایران است، زیرا در این بازه های زمانی کارفرمایان در کشورهایی مثل کانادا و آمریکا پروژه های خود را در سایت هایی مثل آپ ورک آپلود خواهند کرد.

  • نمونه کار مرتبط

نمونه کار یکی از مهمترین نکات برای فعالیت در سایت های فریلنسری از جمله آپ ورک است. داشتن نمونه کار به تنهایی کافی نیست و شما برای پروژه هایی که انتخاب میکنید حتما باید نمونه کار مرتبط داشته باشید. برای مثال اگر به دنبال پروژه های طراحی وب هستید در صورتی که 5 نمونه کار مرتبط داشته باشید، شانس شما خیلی بیشتر از فریلنسری است که 20 نمونه کار در حوزه گرافیک دارد. در ویدیو ها و مطالب بعدی به صورت کامل درمورد جمع آوری نمونه کار مرتبط توضیح خواهیم داد.

  • ارسال منظم پروپوزال

خیلی از افرادی که در سایت های فریلنسری شروع به کار میکنند با ارسال پروپوزال های کم و عدم موفقیت به این نتیجه میرسند که کار کردن در سایت های فریلنسری غیر ممکن است. فعالیت در سایت های فریلنسری و گرفتن پروژه نیازمند پشت کار و تلاش زیادی است که خیلی از افراد در ابتدای راه به اشتباه فکر میکنند گرفتن پروژه و کسب درآمد دلاری به صورت سریع و برق آسا اتفاق می افتد. برای موفقیت در سایت های فریلنسری شما نیاز به برنامه و هدف خاص دارید که ارسال منظم پروپوزال بخشی از این برنامه و هدف است. برای ارسال موفقیت آمیز پروپوزال پیشنهاد می شود برای 12 هفته متوالی پروپوزال ارسال کنید. برنامه ریزی کنید و در هر هفته حداقل 40 پروپوزال ارسال کنید. دقت داشته باشید ارسال پروپوزال در این حجم اختیاری نیست بلکه الزامی است و لازمه موفقیت در سایت های فریلنسری، ارسال پروپوزال خوب در حجم بالاست!

  • نوشتن صحیح پروپوزال

نوشتن صحیح پروپوزال یکی از عوامل مهم در جذب پروژه است، همانطور که در مطلب نوشتن پروپوزال خوب اشاره شد، خیلی از افراد اشتباها در ابتدای پروپوزال مشخصات فردی خود را می نویسند و از شخص خود تعریف می کنند. این اشتباه رایج را خیلی از فریلنسر ها انجام می دهند، شما در ابتدای پروپوزال باید درمورد پروژه و نحوه انجام آن برای کارفرما صحبت کنید تا کارفرما به این نتیجه برسد که شما درک کاملی از پروژه و نحوه انجام آن دارید، تا با اطمینان خاطر بتواند پروژه را به دست شما بسپارد. در انتهای پروپوزال نیز یک call to Action اضافه کنید، برای مثال از کارفرما سوالی بپرسید تا جواب دهد، این سوال میتواند در مورد پروژه یا هرچیز دیگری باشد تا کارفرما را ترغیب کند تا با شما ارتباط برقرار کند. این ارتباط برقرار کردن می تواند پس از خواندن پروپوزال توسط کارفرما به صورت متن، صوت یا حتی تماس تصویری باشد.

سایت های فریلنسری

نتیجه گیری

با رعایت نکات ذکر شده شانس گرفتن پروژه در آپ ورک تا حد زیادی بالا خواهد رفت. نه تنها آپ ورک بلکه تمام سایت های فریلنسری از این قائده پشتیبانی میکنند و شما با انتخاب پروژه صحیح، نمونه کار مرتبط، ارسال منظم پروپوزال، نوشتن صحیح پروپوزال شانس خیلی بالایی در جذب پروژه های چند هزار دلاری خواهید داشت.

6 پاسخ

  1. سلام
    دستت درد نکنه..شیوه گفتن و مطالبی که گفتی رو دوس داشتم..چون همه عموما کلی صحبت میکنن ولی اینکه تیپ دادی خیلی خوب بود. فقط یه سوال، اگه 2 تا 150 تا connect حروم کردم ولی هنوز یه نفرم جواب نداده یعنی یه جای کارو اشتباه رفتم؟! پروپوزالم رو بفرستم میتونی یه نگاه بهش بندازی؟

    ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

ویدئوهای مرتبط