ثبت نام و ساخت اکانت در سایت فریلنسر

در این ویدئو یاد می گیری

در این ویدئو صفر تا صد نکات سایت فریلنسر دات کام را بیان کردیم و این سایت را از سه وجه: احراز هویت، پروژه های موجود در سایت و نحوه دریافت پول بررسی کردیم.

ساخت اکانت سایت فریلنسر

یکی از راه‌هایی که می‌توان پروژه دلاری گرفت ساخت اکانت فریلنسر (freelancer.com) است، احتمالاً می‌دانید که با افتتاح حساب فریلنسر می‌توان پروژه دلاری گرفت ولی چیزی که شاید خیلی از افراد درباره آن اطلاعی نداشته باشند، نحوه‌ی احراز هویت و ثبت نام در سایت فریلنسر و دریافت پول از این سایت است.

یکی از اصلی‌ترین قدم‌ها برای داشتن پروژه‌های خارجی، تسلط به زبان انگلیسی در حوزه کاری خودتان است. اگر به زبان انگلیسی در حوزه کاری خود مسلط باشید می‌توانید تعامل را با کارفرما برقرار کنید.

البته که داشتن درآمد دلاری بی‌زحمت نیست، ولی کدام کاری هست که بدون هیچ تلاش و پشتکار و زحمتی می‌توان آن را انجام داد؟
می‌توانیم انرژی خود را در مسیرهای بهتری بگذاریم و در آخر به‌جای ریال، دلار بشماریم.

در این مقاله قصد داریم سایت freelancer، یکی از بهترین سایت‌های فریلنسری خارجی، را از سه وجه زیر بررسی کنیم:

 1. ساخت اکانت در سایت‌های فریلنسر
 2. موضوع پروژه‌های موجود در سایت‌های فریلنسری
 3. نحوه نقد کردن درآمد دلاری در سایت‌های فریلنسری

ثبت نام در سایت فریلنسر و احراز هویت آن

افتتاح اکانت فریلنسردات‌کام چندان آسان نیست. اگر متوجه بشوند در ایران زندگی می‌کنید، قطعاً حسابتان بسته می‌شود.

ثبت نام در سایت فریلنسر
نحوه ثبت نام در سایت فریلنسر

برای خرید اکانت فریلنسردات‌کام باید یک مدرک معتبر عکس‌دار آپلود کنید، مثل پاسپورت یا گواهینامه.

اکثر سایت‌ها با ایرانی بودن شما مشکل ندارند، بلکه با اینکه در ایران زندگی می‌کنید مشکل دارند پس شما می‌توانید پاسپورت ایرانی‌تان را آپلود کنید، فقط باید ثابت کنید که در ایران زندگی نمی‌کنید.

حال برای اینکه ثابت کنید در ایران زندگی نمی‌کنید صرفاً آزادکردن لوکیشن کشور دیگر کافی نیست، باید قبضی یا یک سندی آپلود کنید که محل زندگی شما را تأیید کند و به نام خودتان هم باشد.

جدیداً بسیاری از سایت‌های فریلنسری درخواست پرینت حساب بانکی را دارند.

مدرک بعدی که برای وریفای حساب فریلنسر نیاز دارید، عکسی از خودتان است که دو مدرک قبلی کنار صورتتان گرفته شده باشد به‌علاوه شما باید یک شماره خارجی وارد کنید که این شماره توسط پیام تأیید می‌شود.

باید یک حساب بانکی خارجی یا پی پال متصل به ویزا کارت به نام خودتان هم داشته باشید.

 برای افتتاح اکانت، احراز هویت و وریفای حساب کاربری در سایت فریلنسر دات‌کام پیشنهاد ما استفاده از خدمات سایت میناپی هست، میناپی حدود ۱۰ سال است که به فریلنسرها کمک می‌کند.

نکته‌ای که این سایت را نسبت به سایر شرکت‌ها متمایزش کرده است، پشتیبانی خوب میناپی هست، یعنی تمام نکات لازم را به شما اطلاع می‌دهند و اگر به مشکلی هم خوردید از دفتری که در مالزی دارند کار شما را پیگیری می‌کنند.

خبر خوب این است که ما در ارزیشو کد تخفیف استثنایی از میناپی گرفتیم، یعنی با قیمت مناسب‌تر بتوانید از آن‌ها خدمات بگیرید، برای اطلاع از قیمت‌ها و استفاده از این سرویس می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

یک نکته مهم هم این است که در موقع ثبت‌نام آفر یک ماه رایگان برای داشتن اکانت پلاس برای شما نمایش می‌دهد که این مرحله را اسکیپ کنید.

خیلی از این بیزینس‌ها شگردشان این است که به شما آفر یک ماه رایگان را ارائه می‌دهند و با فونت خیلی کوچک در فرمی که معمولاً افراد هم آن را به‌خاطر بلندبالا بودنش مطالعه نمی‌کنند نوشته‌اند که بعد از یک ماه به طور اتوماتیک برای استفاده از خدمات ماه بعد پول از حساب شما برداشت می‌شود، اما شما می‌توانید از یک ماه خدمات رایگان استفاده کنید ولی ابتدا ماه این خدمات را غیرفعال کنید.

این یک ماه اکانت پلاس هزینه‌اش ۱۰ دلار است و شما می‌توانید ۱۰۰ عدد بید بزنید و سرعت پرشدن بیدها هم خیلی خوب است.

پروژه‌های موجود بعد از ثبت نام در سایت فریلنسر

در اکثر سایت‌های فریلنسری تعداد درخواست‌هایی که می‌توانید ارسال کنید یا همان بیدها محدود هستند.

شما وقتی ثبت‌نام کنید ۸ عدد بید دارید و هر ۹۰ ساعت یا همان ۴ روز یک بید به آن اضافه می‌شود.

در شروع کارتان نمی‌توانید برای پروژه‌هایی که بیش از ۱۰۰۰ دلار هستند درخواست بفرستید و حتماً باید ۵ پروژه در سایت انجام داده باشید، مگر اینکه شما اکانتتان را آپگرید کنید یا اینکه در گیمیفیکیشن‌ها امتیاز کسب کنید.

در این سایت بر اساس هر فعالیتی به شما امتیاز می‌دهند، مثلاً برای بید گذاشتن، گرفتن پروژه و خیلی کارهای دیگر، حال با جمع این امتیازها در خود سایت می‌توانید خرید کنید، برای مثال بید بخرید، کوییز بدهید و از یک سری امکانات سایت استفاده کنید.

دسته بندی پروژه های موجود در سایت فریلنسر
دسته بندی پروژه های موجود در سایت فریلنسر

در سایت فریلنسر دات‌کام کوییزهای مختلفی برگزار می‌شود. شما می‌توانید با شرکت کردن و قبول شدن در کوییزهای این سایت مدرک و رزومه برای خودتان جمع کنید. هزینه کوئیزها ۵ دلار هست.

اگر در گیمیفیکیشن ۱۰۰۰ امتیاز کسب کنید می‌توانید از امتیازهایتان برای شرکت در کوییزها استفاده کنید، البته آزمون‌های این سایت ساده نیست، سؤال‌ها سخت و تایم هم کم است، اما در کل حتماً سعی کنید کوییزهای مرتبط با تخصصتان و کوییزهای زبان را شرکت کنید، در این صورت احتمال اینکه تعداد پروژه‌های بیشتری دریافت کنید، بالا می‌رود.

نقد کردن پول بعد از گرفتن اولین پروژه در سایت فریلنسر

اولین باری که می‌خواهید از حساب فریلنسرتان پول برداشت کنید ۲۰ روز کاری زمان می‌برد، اما دفعات بعدی در یک روز انجام می‌شود، شما می‌توانید پولتان را طریق پی پال، اسکریل و نقل و انتقالات بانکی دریافت کنید.

نقد کرد درآمد دلاری سایت فریلنسر
نقد کرد درآمد دلاری سایت فریلنسر

حساب‌هایی که توسط میناپی ساخته و وریفای می‌شوند در این بخش مشکلی ندارند و به‌سادگی می‌توانند درآمدشان را نقد کنند.
نکته مهم دیگر این است که سایت فریلنسر دات‌کام بر روی قوانین پول‌شویی خیلی حساس است، به همین دلیل حساب پی پل یا اسکریل و یا حساب بانکی‌تان حتماً باید به نام خودتان باشد.
سایت فریلنسر دات‌کام بر روی هر پروژه از هر دو طرف درصد می‌گیرد، ۱۰ درصد کل مبلغ پروژه یا ۵ دلار، برای مثال اگر شما یک پروژه ۱۰ دلاری را انجام دهید کارمزد سایت ۵ دلار است ولی اگر یک پروژه ۱۰۰ دلار را انجام دهید کارمزد سایت ۱۰ درصد یعنی به عبارتی ۱۰ دلار است.

ضمناً سایت کارمزد را به‌محض اینکه شما برای پروژه‌ای قبول شوید از شما کسر می‌کند. یعنی هنوز وقتی دستمزدی دریافت نکردید، سهم سایت را از جیبتان می‌دهید تا وقتی‌که کار تمام شود و پول را از کارفرما دریافت کنید.
برای دریافت پول هم ما پیشنهاد می‌کنم زیر ۵۰۰ دلار پولتان را برداشت کنید، زیرا در بسیاری از مواقع برای برداشت مبالغ بالای ۵۰۰ دلار شما باید دوباره احراز هویت انجام دهید.

نکته‌ی مهمی که باید در هنگام ثبت نام در سایت فریلنسر رعایت کنید

قبل از اینکه بخواهید افتتاح اکانت در فریلنسر داشته باشید و فعالیتتان را در این سایت شروع کنید برای تمرین و شناخت بیشتر درباره سایت یک دور به‌عنوان کارفرما در سایت ثبت‌نام کنید و یک پروژه در سایت قرار دهید.

برای این کار هم لازم نیست هزینه‌ای پرداخت کنید. بعد از اینکه یک پروژه تستی در سایت قرار دادید در چند روز برای شما بیدهای مختلفی ارسال می‌شود. با بررسی این بیدها می‌توانید اطلاعات خیلی خوبی در زمینه کاور لتر نوشتن و ارسال درخواست به دست بیاورید.
هنگام فعالیت در سایت فریلنسر هم دقت کنید از وی پی آن استفاده نکنید. زیرا وی پی انی که شما از آن استفاده می‌کنید هر لحظه ممکن است شما را به یک آی پی وصل کند و یا ممکن است در هنگام کار قطع شود، پس استفاده از وی پی ان ریسک بالایی دارد، برای فعالیت در سایت فریلنسر حتماً از وی پی اس استفاده کنید.
پیشنهاد بعدی ما این است که هیچ‌وقت طمع نکنید و یا قانون را زیر پا نگذارید، مثلاً اگر یک کارفرما از شما درخواست کرد که در خارج از سایت با شما همکاری کند به‌هیچ‌وجه قبول نکنید، واقعاً در قبال خدماتی که سایت به شما ارائه می‌دهد، کارمزدی که دریافت می‌کند منطقی است پس طمع نکنید.
یک نکته خیلی مهم دیگر، هیچ‌وقت با کارفرماهایی که عکس ندارند و یا اکانتشان تأیید نشده کار نکنید. حتی اگر پولش خوب و یا کارش راحت باشد، چون متأسفانه سایت فریلنسر به این صورت است که اگر به هر دلیلی اکانت کارفرما بسته شود، برای مثال از قوانین سایت پیروی نکرده باشد و یا هر موردی که منجر به بسته شدن اکانت کارفرما شود، بعد از بسته شدن اکانت پول پروژه‌های کامل شده هم برگشت می‌خورد.

ثب نام در سایت فریلنسر به عنوان کارفرما
ثبت نام در سایت فریلنسر به عنوان کارفرما

یعنی مثلاً شما برای یک کارفرما یک پروژه‌ای انجام می‌دهید، دستمزدتان هم دریافت می‌کنید و به‌حسابتان واریز می‌شود اما کارفرما به هر دلیلی اکانتش بسته می‌شود، در این موقع پولی که در حساب شما هم واریز شده است برگشت داده می‌شود و به‌حساب سایت واریز می‌شود.

تازه بدتر از آن این است که شما نه‌تنها یک پروژه انجام دادید و هیچ پولی هم دریافت نکردید، بلکه کارمزد سایت هم از جیب خودتان پرداخت کردید.
یکی از بدی‌های سایت فریلنسر هم این است که خیلی از هندی‌ها در این سایت فعالیت می‌کنند و چون ارزش پول هندی‌ها نیز مانند ما زیاد نیست همانند ما حاضرند با دستمزدهای کم پروژه‌ها را انجام دهند. برای همین سعی کنید آخر شب‌ها و یا صبح‌ها در سایت فعالیت کنید. در این تایم هم هندی‌ها کمتر هستند هم تایم بهتری برای کارفرماهای آمریکایی و کانادایی است.
در کل هم یک نصیحت از طرف ما این‌که حتی‌الامکان سعی کنید از کارفرماهای چینی و پاکستانی و هندی پروژه نگیرید.
برای ثبت‌نام و احراز هویت سایت فریلنسر هم می‌توانید از خدمات فریلنسری ارزیشو استفاده کنید. البته برای این کار و یا هر کار دیگر وقتی هزینه کنید که مطمئن هستید می‌خواهید فعالیت جدی و با برنامه داشته باشید، مثلاً اگر تابه‌حال کار فریلنسری حتی در ایران انجام ندادید، بهتر است چند ماهی را در سایت‌های ایرانی فعالیت کنید و تجربه‌تان را بالا ببرید و بعد از آن در سایت‌های خارجی زمان بگذارید.

برای ساخت اکانت فریلنسر و ثبت نام و افتتاح حساب در این سایت، ارزیشو از میناپی تخفیف ویژه گرفته که برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحه کسب درآمد دلاری از فریلنسری سایت ارزیشو مراجعه کنید.

18 پاسخ

 1. سلام ممنون بابت مطالب خوبتون .
  یک سوال داشتم .اینکه آی پی دقیقا باید به چه صورت باشه ، من اگر در مرحله احراز هویت آدرس کشورم رو سوئد بزنم حتما باید با آی پی سوئد باشم همیشه ؟ آخه سرور های مجازی اکثرا برای آلمان هستن .

 2. سلام
  ممنون از توضیحاتتون
  میخواسم بدونم اینکه گفتید برای احراز هویت باید یک قبض از محل زندگی که بنام خودمون باشه ارائه بدیم شامل افرادی که از vps استفاده میکنند هم میشه؟

 3. میشه از آدرس و تلفن و کارت بانکی خانواده استفاده کرد که ایران نیستن؟ و اینکه وقتی نحوه پرداخت رو میزنم کارت بانکی شماره کارت، اکسپایرشن و سکیوریتی نامبر کارتو میخواد، من دارم درست انجام میدم؟

 4. با سلام و ممنون از سایت خوبتون.
  اگر مامدارک و شماره حساب بانکی شخص دیگه ای رو بدیم که در خارج هست احتمالن برای اون شخص حدود 30 در صد مالیات بابت واریزهای جدیدش خواهد اومد. راه حل شما چیه؟ ممنون میشم جواب بدید.

 5. سلام. ممنون از سایت خوبتون. یه سوال داشتم. من حساب بین المللی ندارم اما دوستم چون گیمره حساب و همه چی داره. آیا امکانش هست به اسم خودم تو سایت فریلنسر و فایور حساب باز کنم ولی از حساب بانکی دوستم استفاده کنم؟

  1. سلام وقت بخیر
   خواهش میکنم،شما لطف دارید.
   بهتره به اسم خودتون ویزا کارت تهیه کنید و ازش استفاده کنید،برای اینکه ریسک کمتر بشه،همه مدارک باید از یک کشور و به نام یک فرد باشه.

دیدگاهتان را بنویسید

ویدئوهای مرتبط