رشد اصولی کانال یوتیوب با تقویم محتوا

در این ویدئو یاد می گیری

یکی از عوامل رشد و پیشرفت کانال یوتیوب، نظم و استمرار در تولید محتواست! در ویدیو امروز مهدی شجاری همراه شماست تا نکات کلیدی و مهمی را در زمینه تقویم محتوا یوتیوب بررسی کنیم.

رشد اصولی کانال یوتیوب با تقویم محتوا

برای رشد و پیشرفت کاانال یوتیوب شما باید قوانینی که برای گوگل مهم است را رعایت کنید. دو اصل مهم برای گوگل استمرار و نظم است و شما با رعایت کردن این دو اصل می‌توانید رشد و پیشرفت خوبی داشته باشید. استمرار یعنی به موقع گذاشتن ویدیو در یوتیوب، نظم یعنی داشتن تقویم محتوا یوتیوب برای بارگذاری ویدیوها. امروز همراه ما باشید تا این دو اصل مهم برای رشد چنل یوتیوب را بررسی کنیم.

استمرار در تولید محتوا یوتیوب

یکی از نکات مهم برای گوگل استمرار و داشتن نظم در آپلود ویدیو های youtube است. برای مثال فرض کنید شما 15 ویدیو تدوین شده و آماده برای آپلود در یوتیوب دراختیار دارید. برای این 15 ویدیو طوری برنامه ریزی کنید تا 15 هفته‌ی متوالی، هر دو هفته یکبار دوشنبه ها راس ساعت 18 ویدیو منتشر کنید، اشتباه رایجی که خیلی از افراد انجام می‌دهند این است که اگر 15 ویدیو داشته باشند، آن را 15 روز متوالی آپلود می‌کنند و بعد از مدتی با کمبود ویدیو مواجه می‌شوند و محتوایی برای انتشار ندارند، پس نظم و ترتیب در آپلود ویدیو را رعایت کنید.

تقویم محتوا یوتیوب

خیلی از کاربران برنامه ای برای تولید محتوا در یوتیوب ندارند. تقویم محتوا یوتیوب چیزی بسیار ضروری و حیاتی است، چرا که تقویم محتوا باعث می‌شود شما برنامه ریزی دقیق و منسجم برای تولید محتوا داشته باشید. برای مثال شما در فرودین سال 1400 تقویم محتوا ایجاد می‌‎کنید و طبق برنامه ریزی درست و دقیق می‌‎دانید که تا اسفند 1400 چه برنامه ای برای تولید محتوا و انتشار ویدیو دارید.

تقویم محتوا کانال یوتیوب

ساخت تقویم محتوا یوتیوب

ساخت و تولید تقویم محتوای یوتیوب کار پیچیده ای نیست! کافی‌ست یک فایل اکسل ایجاد کنید و چند ستون اضافه کنید. در ستون اول عنوان ویدیو های خود را به ترتیب لیست کنید. در ستون دوم کلمات کلیدی ویدیو یوتیوب را مشخص کنید، هرمحتوا و ویدیو با ید یک کلمه کلیدی منحصر به فرد داشته باشد. ستون بعدی مربوط به کلمات کلیدی مرتبط به محتوا و کلمات کلیدی ترکیبی است. هر محتوای یوتیوب علاوه بر کلمه کلیدی اصلی باید یک سری کلمات کلیدی مرتبط به محتوا نیز داشته باشد و با یک سری دگیر از کلمات ترکیب شوند تا کاربران به راحتی بتوانند ویدیو شما را در جستجو پیدا کنند. در ستون آخر نیز باید تاریخ انتشار هر محتوا را در جلوی نام ویدیو یادداشت کنید تا برنامه ریزی کامل‌تر و دقیق‌تر شود. در صورتی که تولید محتوا یوتیوب علاقه دارید حتما صفحه دوره آموزشی یوتیوب را ببینید. در این دوره صفر تا صد تولید محتوا در یوتیوب آموزش داده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

ویدئوهای مرتبط