سایت 99designs

در این ویدئو یاد می گیری

در این ویدئو درباره سایت 99designs صحبت کردیم. سایت 99designs بهترین سایت فریلنسری برای فعالیت طراحان است. ساز و کار کلی این سایت را بررسی کردیم و نحوه فعالیت در این سایت را توضیح دادیم. به علاوه کارمزد این سایت و نحوه دریافت پول را توضیح دادیم.

سایتی مخصوص طراحان

در این مقاله بهترین سایتی که برای طراحان در حوزه فریلنسری وجود دارد را معرفی می‌کنیم. در سایت 99designs هر نوع طراحی اعم از طراحی آرم، وب، تصویر آگهی، لباس، جلد کتاب، و هر طراحی دیگری که فکرش را بکنید، وجود دارد. 

احراز هویت

سایت 99designs مانند بسیاری از سایت‌‌های دیگر با ایرانی بودن شما مشکلی ندارد. بلکه با اینکه در ایران زندگی می‌‌کنید مشکل دارد. پس شما به راحتی می‌توانید پاسپورت ایرانی‌تان را در سایت آپلود کنید. فقط به هیچ وجه این سایت نباید متوجه شود که شما ساکن ایران هستید. پس باید از وی پی اس استفاده کنید. همچنین برای ثبت نام در این سایت نیز باید شماره تلفن و آدرس‌تان را وارد بکنید. که طبیعتا نمیتوانید شماره و آدرس ایرانی‌‌تان را وارد کنید. 

ساز و کار سایت 99designs 

ساز و کار این سایت فریلنسری به این صورت است که کارفرما ابتدا پروژه‌ای در سایت تعریف می‌‌‌کند و تمام جزئیات طرح را در پروژه ذکر می‌‌کند. برای مثال اینکه رنگ، طرح مدنظرش چیست و یا فرمت و جلوه‌های بصری‌اش به چه صورت باشد و بقیه موارد. در این زمینه خود سایت نیز یک سری فرم ها را در حین نوشتن این جزئیات به کارفرما نمایش می‌دهد تا تمام جزئیات آورده شود.

بعد از اینکه کارفرما پروژه را در سایت تعریف کرد به دو روش می‌‌‌‌تواند فریلنسر را انتخاب کند:

۱. مستقیم: در این روش کارفرما از بین فریلنسرهای موجود در سایت 99designs به طور مستقیم می‌تواند فریلنسر مدنظرش را پیدا کند و برای او درخواست ارسال کند.

۲. برگزاری مسابقه

در این روش کارفرما یک مسابقه برگزار می‌کند. مسابقه ۷ روز است و ۴ مرحله دارد.

مراحل مسابقه به این صورت است:

مرحله اول: دور مقدماتی

این مرحله ۴ روز اول مسابقه است که در این مرحله همه طراحان می‌توانند با توجه به مواردی که کارفرما در تعریف پروژه ذکر کردند، طرح خود را ارسال کنند. 

مرحله دوم انتخاب فینالیست‌ها است.

در این مرحله کارفرما حداکثر ۶ طرح را می‌توانند برای دور نهایی انتخاب کنند. در این مرحله مهم‌ترین نکته این است که کارفرما وقتی این افراد را انتخاب می‌کند، تضمین می‌دهد که در نهایت یک طرح را انتخاب می‌‌کند و نمی‌تواند هزینه آن را پرداخت نکند.

در مرحله دور نهایی کارفرما با طراحان باقی مانده مذاکره می‌کند تا طرح آن‌ها نهایی شود.

و در مرحله آخر یعنی انتخاب برنده کارفرما تا حداکثر ۲ هفته وقت دارد طرح‌های نهایی شده را بررسی کند و برنده را اعلام کند. 

یکی از مزیت های سایت ۹۹designs هم این است که فریلنسرهایی که در این سایت فعالیت می‌کنند نیاز نیست هیچ هزینه‌ای پرداخت کنید. در بعضی از سایت‌های فریلنسری برای ثبت نام باید مبلغی را پرداخت کنید. ولی خوشبختانه در این سایت نیازی نیست. اما کارفرمایی که قصد دارند در سایت پروژه‌ای قرار دهند باید هزینه پرداخت کنند. 

کارمز سایت ۹۹designs

وقتی که سایت برای اولین بار شما را به یک مشتری معرفی می‌کند ۱۰۰ دلار حق کمسیون از شما دریافت می‌کند. چون در واقع سایت با معرفی شما به کارفرما به شما اعتبار می‌دهد. به همین علت از شما کارمزد بالایی می‌گیرد. 

علاوه بر این برای هر پروژه سایت 99designs یک کارمزد می‌گیرد که به سطح و لول طراحی شما بستگی دارد.

طراحان سطح بالا ۵ درصد

طراحان سطح متوسط ۱۰ درصد 

طراحان سطح اولیه ۱۵ درصد 

برای دریافت پول هم می‌توانید از پی پل، اسکریل و پایونیر استفاده کنید.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

ویدئوهای مرتبط