کسب درآمد یوتیوب؛ مسیری برای درآمد دلاری

درآمد یوتیوب؛ موضوعی که این روزها زیاد درباره آن می‌شنویم. از آنجا که هر روز در سراسر جهان ۵ میلیارد فیلم در یوتیوب مشاهده می‌شود و هر کاربر یوتیوب، روزانه ۴۰ دقیقه زمان خود را صرف تماشای ویدیو و گردش در این وب‌سایت می‌کند، بنابراین شاید بد نباشد به دنبال راهی برای کسب درآمد از یوتیوب باشید. افراد زیادی همین حالا در حال کسب درآمد از یوتیوب هستند. اگر شما نیز به روش‌های کسب درآمد دلاری علاقه دارید، در مطلب حاضر به‌طور کامل روش کسب درآمد یوتیوب را خواهید آموخت.

درآمد دلاری یوتیوب؛ راهی جذاب و پرسود برای کسب درآمد از ایران

همه چیز در مورد کسب درآمد از یوتیوب

عضویت در یوتیوب و انتشار ویدیو در آن، اغلب به منظور کسب درآمد از یوتیوب انجام می‌گیرد. اما چطور می‌توانید با فعالیت در این سایت به درآمد از یوتیوب برسید؟ در ادامه تمامی موارد لازم درباره چگونگی کسب درآمد یوتیوب و روش‌های مختلف درآمدزایی در این سایت را بیان خواهیم کرد.

کسب درآمد یوتیوب؛ از این جهت جذاب است که شما می‌توانید در مورد هر موضوعی که نسبت به آن شور و اشتیاق دارید، محتوای ویدئویی خلق کنید و آن را با مردم سراسر دنیا به اشتراک بگذارید. بعد از آن مهم نیست که شما در کجای دنیا قرار دارید، با تولید محتوای ناب به قلب مخاطبین خود نفوذ کنید و لذت درآمد از یوتیوب را تجربه کنید.

شرایط کسب درآمد یوتیوب

1. با پیوستن به برنامه یوتیوب پارتنر کسب درآمد از کانال یوتیوب خود را آغاز کنید.

البته برای داشتن درآمد از یوتیوب لازم است کانال شما شرایط زیر را داشته باشد:

  • در ۱۲ ماه گذشته در مجموع ویدیوهای شما حداقل ۴۰۰۰ ساعت تماشا شده باشند.
  • حداقل ۱۰۰۰ نفر مشترک یا عضو فعال در کانال‌ یوتیوب خود داشته باشید.

با داشتن این شرایط می‌توانید به برنامه‌ی یوتیوب پارتنر بپیوندید و با نمایش تبلیغ در ابتدا، میانه و یا انتهای ویدیوهای خود و بسته به میزان دیده‌شدن این تبلیغ‌ها درآمد از یوتیوب کسب کنید. کافی‌ست وارد کانال‌ خودتان شوید و به بخش «استودیو یوتیوب» بروید.

این تصویری از محیط کانال یوتیوب می‌باشد.
برای شروع کسب درآمد یوتیوب کافی است از استودیو یوتیوب به برنامه یوتیوب پارتنر بپیوندید.

سپس با انتخاب گزینه‌ی درآمدزایی یا  «Monetization» و پذیرش شرایط برنامه‌ی یوتیوب پارتنر، قابلیت کسب درآمد یوتیوب خود را فعال کنید.

این تصویری از پنل یوتیوب پارتنر برای فعال سازی کسب درآمد از یوتیوب است.
برای فعال سازی درآمد از یوتیوب، باید روی گزینه Monetization از منوی سمت چپ پنل یوتیوب پارتنر کلیک کنید.

بعد از این کار با انتخاب گزینه‌ی «درآمدزایی با تبلیغ» برای هر ویدیوی خود اجازه‌ی نمایش تبلیغ در ویدیوهای‌ خود را به یوتیوب می‌دهید و براساس میزان نمایش و کلیک بر روی تبلیغ‌ها درآمد از یوتیوب کسب می‌کنید.

2. کانال‌ خودتان را تأیید یا وریفای (Verify) کنید.

اگر از ابتدای عضویت در یوتیوب؛ تأیید حساب کاربری و کانال یوتیوب خود را به تعویق انداخته‌اید، اینجا همان نقطه‌ای هست که به بن‌بست می‌خورید. برای کسب درآمد از یوتیوب با ورود کشور محل سکونت و شماره موبایل خود باید کانال‌ خودتان را تأیید کنید. با توجه به محدودیت های گوگل برای کشور ایران، بهتر است برای این کار لوکیشن خود را در کشوری جز ایران انتخاب کنید و شماره تماسی خارج از ایران وارد کنید. با کمک دوست خود که ساکن کشوری دیگر است یا با استفاده از خدمات شرکت‌های واسطه می‌توانید این کار را بدون دردسر انجام دهید و یک قدم به کسب درآمد یوتیوب نزدیک‌تر شوید.

3. کانال خود را به حساب گوگل ادسنس (Goolge Adsense) وصل کنید.

قدم آخر برای شروع کسب درآمد یوتیوب این است که ابتدا حساب کاربری خود را در گوگل ادسنس بسازید و کانال یوتیوب خود را به آن متصل کنید. گوگل ادسنس سیستمی است که به وب‌سایت‌ها کمک می‌کند بدون تعامل مستقیم با آگهی‌دهنده‌ها، قادر به کسب درآمد ازطریق تبلیغات باشند. بخش زیادی از درآمد گوگل ازطریق گوگل ادسنس تأمین می‌شود.

میزان درآمد از یوتیوب؛ چقدر می‌توانید دلار کسب کنید؟

تبلیغ‌کننده‌ها از ادسنس استفاده می‌کنند تا بر روی برخی فیلم‌ها بودجه‌گذاری نمایند. این فیلم‌ها براساس عواملی مانند مخاطب شما، موضوع ویدیو و کلمات کلیدی مربوطه انتخاب خواهند شد.

 به‌طور کلی درآمد از یوتیوب براساس میزان بازدید ویدئوهای هر کانال تعیین می‌شود. زمانی‌که شخصی تبلیغ نمایش‌داده‌شده در ویدیو یا کانال شما را مشاهده کند یا روی آن کلیک کند، مبلغی به حساب شما افزوده می‌شود. از آن‌جایی‌که ممکن است همیشه تبلیغ برای کاربر نمایش داده نشود یا کاربر قبل از نمایش تبلیغ از کانال شما خارج شود، بنابراین هر بازدید به معنای افزایش درآمد یوتیوب شما نیست.

تعرفه درآمد از یوتیوب به شرح زیر است:

  • گوگل ۶۸ درصد از درآمد ادسنس – سیستم تبلیغاتی شرکت گوگل- را به صاحب کانال به عنوان درآمد از یوتیوب پرداخت می‌کند. این بدین معناست که اگر تبلیغ کننده ۱۰۰ دلار پرداخت کند، گوگل ۶۸ دلار به صاحب کانال می‌پردازد.
  • نرخ واقعی تبلیغ‎کننده، رقمی متغیر خواهد بود که معمولاً بین ۱۰ تا ۳۰ سنت به ازای هر بازدید خواهد بود. اما به‌طور متوسط هر بازدید، ۱۸ سنت هزینه خواهد داشت.

نوشته‌ی مرتبط: هر 1000 بازدید یوتیوب چقدر درآمد دارد؟

 
اگر کانال شما به مرحله درآمدزایی رسیده باشد، برای نقد کردن درآمد یوتیوب نیز می‌توانید روی ارزیشو حساب کنید. 
این تصویر بیانگر روش‌های مختلف کسب درآمد یوتیوب به صورت دلاری است.

روش‌های مختلف کسب درآمد از یوتیوب

برای کسب درآمد از یوتیوب راه‌های زیادی پیش‌رو دارید. اولین روش پیوستن به یوتیوب پارتنر و مانتایزکردن کانال‌ شماست. اما روش‌های دیگری هم روی میز هست! ضمنا ارزیشو یک دوره آموزش کسب درآمد یوتیوب 20 جلسه‌ای با کمک 4 نفر از اساتید برتر این حوزه ترتیب داده که پیشنهاد می‌کنیم آن را از دست ندهید.

  • پیوستن به یوتیوب پارتنر

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، در این روش افراد تبلیغ داخل محتوای ویدئویی شما را مشاهده کرده و در نتیجه به ازای آن شما درآمد از یوتیوب کسب می‌کنید.

لازم است بدانید که هرچه فیلم‌های بیشتری داشته باشید، رسیدن به آستانه ساعت مشاهده و شروع کسب درآمد یوتیوب آسان‌تر خواهد بود. فیلم‌های باکیفیت بالا بینندگان بیشتری را به خود جلب می‌کنند.

  • فروش کالا یا خدمت

اگر در حال حاضر کالایی برای فروش دارید، می‌‌توانید یک استراتژی بازاریابی برای یوتیوب طراحی کرده و از این طریق محصول خودتان را به فروش برسانید. در واقع فروش کالا یکی از روش‌های مناسب برای کسب درآمد یوتیوب است.

  • جذب اسپانسر و تولید محتوا برای آن

جالب است بدانید که امکان تولید محتوای اسپانسردار به جز اینستاگرام، در یوتیوب نیز وجود دارد. مزیت استفاده از این روش کسب درآمد از یوتیوب، این است که مجبور نیستید درصدی از درآمد خود را به یوتیوب بدهید، بلکه مستقیماً با برند مورد نظر مذاکره کرده و آن‌ها مبلغ را به‌‌صورت کامل به خود شما پرداخت می‌کنند. دقیقاً به همین علت است که این روش، به محبوب‌ترین روش‌ کسب درآمد یوتیوب تبدیل شده‌است.

  • دریافت مبلغی برای بخشی از آموزش‌ها

این روش نیز یکی از راه‌های مرسوم کسب درآمد یوتیوب است که احتمالاً مشابه این روش را پیش از این در برخی پادکست‌ها دیده ‌اید. برای انجام این کار ابتدا باید محتوای مناسب تولید کرده و سپس از مخاطب بخواهید که به کانال شما بپیوندد. در نهایت او را تشویق کنید که به مشترکان پریمیوم یوتیوب تبدیل شود تا در هنگام تماشای ویدیوهای شما، مبلغی از هزینه اشتراک او را به عنوان درآمد از یوتیوب دریافت کنید.

همچنین می‌توانید علاوه بر ویدیوهای رایگان، محتوای آموزشی جامع‌تری درمورد برخی موضوع‌های پرطرفدار تولید کنید. سپس با فروش این محتوا بصورت بسته‌ی آموزشی یا برگزاری وبینار، به کسب درآمد مستقیم از مخاطب‌های خود بپردازید.

برای کسب درآمد یوتیوب به روش جذب اسپانسر؛ اگر بتوانید جامعه مخاطبان بزرگی را به یک برند ارائه دهید و محتوای شما نیز به بازار هدف آن برند مرتبط باشد، احتمالاً آن برند به همکاری با شما علاقه‎‌مند می‌شود و این مسیر کسب درآمد از یوتیوب برای‌ شما همیشگی خواهد بود.

حرف آخر

کسب درآمد از یوتیوب روش بسیار محبوبی برای درآمدزایی در سراسر دنیا به حساب می‌آید. با وجود این باید توجه داشته باشید که رقابت تولید محتوای ویدیویی در یوتیوب، بسیار بالا بوده و برای دیده شدن نیاز به برنامه‌ریزی و تولید محتوای ویدیویی باکیفیت دارید. همچنین، داشتن نظم و استمرار در تولید محتوا از اصول موفقیت در کسب درآمد یوتیوب است.

در این مطلب تمامی موارد مربوط به کسب درآمد یوتیوب، از نحوه شروع و شرایط حداقلی برای درآمد از یوتیوب تا روش‌های مختلف موجود برای کسب درآمد یوتیوب را بیان کردیم. اگر شما نیز در زمینه کسب درآمد از یوتیوب تجربه‌ای دارید؛ خوشحال می‌شویم در قسمت نظرات، تجربه‌ی خود را با ما در میان بگذارید. همچنین، درصورت تمایل برای دریافت مقاله‌های بلاگ و پادکست‌های ارزیشو، نشانی ایمیل خود را در باکس انتهای این صفحه بگذارید و منتظر دریافت مطالب ما درباره روش های دیگر کسب درآمد و نقد کردن درآمد دلاری در ایران باشید.

سوالات متداول درآمد یوتیوب

بله، درآمد از یوتیوب به سادگی در ایران ممکن است. یوتیوب؛ یک رسانه اشتراک گذاری ویدئویی است که در سالهای اخیر محبوبیت فراوانی در میان علاقمندان به کسب درآمد دلاری پیدا کرده است. با توجه به اینکه دلار در ایران ارزش بالایی دارد، توصیه میکنیم دوره آموزش کسب درآمد از یوتیوب را از دست ندهید.

درآمد یوتیوب محدودیت و سقف مشخصی ندارد. اگر بتوانید محتوای ویدئویی خود را بسیار جذاب بسازید، به درآمد خیلی بالایی از یوتیوب می‌رسید. برای کسب درآمد یوتیوب کافی است نیاز مخاطب را به خوبی شناسایی کنید و برای آنها بهترین ویدئوهای خود را آماده کنید.

با توجه به اینکه یوتیوب کشور ایران را تحریم کرده است، شاید نگران این موضوع باشید که چگونه می‌خواهید درآمد یوتیوب خود را تسویه کنید.

ما به شما اطمینان می‌دهیم مشکلی نیست. آشنایی با راه‌های تسویه حساب و نقد کردن درآمد دلاری

شاید ذهن شما هم درگیر این موضوع شده باشد که درآمد یوتیوب چگونه تامین می‌شود؟ پاسخ به این سوال ساده است. یوتیوب با نمایش تبلیغات در ابتدا، میان و یا انتهای هر محتوای ویدئویی، درآمد کسب می‌کند.

برای اینکه بتوانید در یوتیوب معروف شوید و کسب درآمد از یوتیوب داشته باشید، کافی است ابتدا مخاطبان خود را شناسایی کنید و مطابق با نیاز آنها بهترین محتوای ویدئویی را در کانال یوتیوب منتشر کنید. همچنین ترفندهایی وجود دارد که منجر به افزایش درآمد یوتیوب شما و داشتن تعداد بیشتری فالوور می‌شود. در این مقاله ما به شما تمامی نکات را آموزش می‌دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید