نوشتن پروپوزال خوب

در این ویدئو یاد می گیری

نوشتن پروپوزال یکی از عوامل مهم در جذب پروژه ها و جلب کردن نظر کارفرماست، در این ویدیو توضیح دادیم تا چطور پروپوزال خوبی بنویسیم تا بتوانیم پروژه های مختلف دلاری را جذب کنیم

چگونه پروپوزال خوب بنویسیم؟نوشتن پروپوزال خوب

یکی از اولین قدم ها برای جلب نظر کارفرما، چه داخلی چه پروژه دلاری خارجی، نوشتن پروپوزال خوب است. یک پروپوزال خوب باعث انتخاب شما به عنوان فرد مورد نظر کار فرما خواهد شد. در این مطلب به صورت کامل نوشتن پروپوزال را شرح خواهیم داد تا به بهترین نحو ممکن برای کارفرمای مورد نظر خود پروپوزال بنویسید.

پروپوزال چیست؟

واژه پروپوزال برگرفته شده از واژه propose به معنای پیشنهاد دادن است.در واقع پروپوزال یک طرح برای برآورده کردن یک نیاز می باشد . چیزی شبیه یک طرح یا پیشنهاد است که در ذهن شما وجود داردکه به افراد یا گروهی خاص ارائه می گردد و اغلب به صورت یک طرح رسمی و کتبی می باشد. نوشتن پروپوزال سلسله مراتب خاصی دارد که حتما باید رعایت شود.

نوشتن پروپوزال

مراحل نوشتن پروپوزال

اولین قدم درنوشتن پروپوزال سلام و احوال پرسی با کارفرماست که ادب حکم میکند این قسمت را حتما انجام دهید. قدم بعدی برای نوشتن پروپوزال یک جمله برای جلب توجه کارفرماست، خیلی از افراد در این مورد اشتباه میکنند و جملاتی را درمورد خود مینویسند، اشتباه کار اینجاست که اگر کارفرما علاقه‌مند به خواندن درمورد شما بود میتوانست پروفایلتان را مطالعه کند. شما میتوانید با نوشتن جملاتی مربوط به خود کارفرما یا شرکتش توجهش را جلب کنید. برای مثال:

congratulations and best wishes on your grand opening

و جملاتی از این قبیل یا حتی اطلاعات تکمیلی درمورد پروژه مورد نظر، تا کارفرما متوجه شود شما از نوع و روند پروژه آگاهی کافی دارید. درمرحله بعد درمورد وجه تمایز خود با سایر افراد صحبت کنید و کارفرما را متقاعد کنید که چرا باید شمارا انتخاب کند. مورد توانایی های خود در انجام پروژه، روند انجام کار، یا حتی پیشنهاداتی بهتر در راستای بهبود پروژه صحبت کنید. در قدم بعدی روند کلی و جامع انجام پروژه را شرح دهید تا کارفرما دقیقا از مراحل انجام پروژه مطلع باشد. برای مثال اگر طراح وب سایت هستید از اولین قدم که خرید دامنه و هاست است شروع کنید و تا قدم آخر که تحویل کامل سایت به کارفرما است را به ریز شرح دهید. در مرحله آخر از کارفرما سوال بپرسید، سوالی که کارفرما را به پاسخ دادن ترغیب کند، دقت کنید سوالی که از کارفرما میپرسید به حدی طولانی نباشد تا از حوصله کارفرما جهت پاسخ دادن خارج باشد.

ارسال پروپوزال به کارفرما

با انجام دادن مراحل بالا می‌توانید پروپوزال خود را با خیال راحت برای کارفرما ارسال کنید و تا حد زیادی اطمینان داشته باشید تا شما برای انجام پروژه انتخاب خواهید شد. اگر سوالی درمورد نحوه نوشتن پروپوزال دارید می‌توانید به اینستاگرام ارزیشو مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

ویدئوهای مرتبط